Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

OC dla młodego kierowcy? Koniecznie skorzystaj z tych porad!

oc dla mlodych

Bycie młodym kierowcą nie należy do najłatwiejszych. Ciągle zdobywamy doświadczenie za kierownicą, a nie wszyscy uczestnicy ruchu drogowego będą dla nas wyrozumiali. Do tego ubezpieczenie OC również nie będzie należało do najtańszych… O ile nie skorzystamy z kilku prostych sztuczek.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia OC?

Zacznijmy od tego, że OC musi posiadać każdy kierowca, ponieważ w innym wypadku naraża się na duże kary. W przypadku samochodów osobowych brak ubezpieczenia może skończyć się karą wynoszącą nawet 6020 zł. To duże pieniądze, dlatego nie warto ryzykować i zakupić odpowiednią polisę. Tylko co wpływa na jej cenę? Otóż są to następujące czynniki:

  • Wiek kierowcy – młodzi i niedoświadczeni kierowcy częściej są sprawcami kolizji. Z tego powodu ubezpieczyciele właśnie tej grupie osób oferują najdroższe ubezpieczenia. Z biegiem lat wysokość składki ulega obniżeniu.
  • Miejsce zamieszkania – gdy mieszkamy w dużym mieście, to mamy statystycznie większe szanse na to, że weźmiemy udział w stłuczce. Dlatego przeważnie to mieszkańcy wsi i małych miasteczek mogą liczyć na korzystniejsze finansowo ubezpieczenie. 
  • Bezwypadkowa jazda – większość agencji oferuje atrakcyjne rabaty za lata bezwypadkowej jazdy.
  • Stan cywilny – statystyki pokazują, że kierowcy będący w związku małżeńskim oraz posiadający dzieci jeżdżą bezpieczniej. Dlatego też mogą liczyć na korzystniejszą cenowo polisę względem kawalerów i panien.

Szukasz ubezpieczenia? Sprawdź oc dla młodych tu https://najtaniejuagenta.pl/.

Porady dla młodego kierowcy

Zależnie od ubezpieczyciela, młody kierowca płaci wyższe ubezpieczenie do 23 a nawet 26 roku życia. Poniekąd nie ma się jednak czemu dziwić. Statystyki pokazują, że w Polsce najczęściej sprawcami wypadków są osoby w przedziale wiekowym 18-24. Kierowcy w tym wieku częściej popełniają błędy wynikające z braku doświadczenia, a do tego zdarza się, że jeżdżą nazbyt brawurowo. Najczęstszą przyczyną jest zbyt szybka jazda. 

Jeśli chcemy jednak zapłacić mniej za ubezpieczenie pomimo młodego wieku, to zastosujmy kilka prostych sposobów. Kupując auto, zdecydujmy się na marki takie jak Toyota, Skoda, Citroen, Renault, Fiat – ubezpieczyciele oferują za nie tańsze polisy. 

Ważną rolę odgrywa również pojemność silnika. Najkorzystniejszą cenę uzyskamy, jeśli nasze auto będzie miało silnik o pojemności mniejszej niż 999 cm3. Ważny jest również wiek samochodu, im młodszy model, tym lepsza cena polisy, ponieważ wiekowe auta częściej ulegają awariom. 

Dobrze również zarejestrować samochód nie tylko na siebie, ale również doświadczonego współwłaściciela. Na przykład, jeżeli nasz tata wyrobił już zniżki za bezkolizyjną jazdę, to warto się z nim dogadać i ubezpieczyć auto również na niego. Rabat za bezkolizyjną jazdę potrafi naprawdę znacznie obniżyć cenę ubezpieczenia OC. 

Byłeś ofiarą w wypadku i chcesz otrzymać odszkodowanie z OC sprawcy? Koniecznie zajrzyj tutaj: https://najtaniejuagenta.pl/odszkodowanie-z-oc-sprawcy/

Znajdź najlepszą darmową pożyczkę w Polsce

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.