Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Karta apteczna PZU – jak sprawdzić jej status i jak z niej skorzystać?

pickawood gf8e6XvG 3E unsplash scaled 1

Nagły wypadek, niespodziewana kontuzja, potrzeba hospitalizacji i natychmiastowej operacji – wszystkie te sytuacje są niezwykle stresujące i bardzo obciążające. Nie tylko dla naszej psychiki i zdrowia, ale także – dla naszego portfela. Z myślą o tych niespodziewanych sytuacjach powstała tzw. karta apteczna, która ma za zadanie ułatwić zmaganie się z trudnościami, związanymi z koniecznym leczeniem. Jej geneza oraz koncepcja ma pomóc pacjentom, którzy nie są przygotowani na nagły, kosztowny wydatek i uszczuplenie ich portfela. Karta pełni rolę ubezpieczenia, co może być wyjątkowo atrakcyjne dla obecnych lub ewentualnych klientów PZU.

Jak dokładnie wygląda karta apteczna? W jaki sposób można ją założyć i jakie zalety za sobą niesie? Poznaj kartę apteczna pzu wykaz aptek oraz wszelkie, pozostałe możliwości, z których możesz skorzystać przed 70. rokiem życia.

Co to jest karta apteczna PZU?

Najprościej ujmując – karta apteczna PZU ma zagwarantować pieniądze na zakup odpowiednich lekarstw. Jej wydawanie związane jest z koniecznością dobrania odpowiednich medykamentów, np. po operacji lub po pobycie w szpitalu. Można więc uznać, że jest to dedykowana forma benefitu, która wspomaga właściciela w leczeniu, dostarczając gotówki, którą można wydać w aptece (wyłącznie na niezbędne lekarstwa, po niespodziewanej operacji czy hospitalizacji).

Taką formę ubezpieczenia możesz zawrzeć, jeśli:

  • posiadasz tzw. ubezpieczenie indywidualne, kontynuowane
  • nie przekroczyłeś 70-ego roku życia.

Co ważne kartę założyć możesz w dniu zawierania umowy z ubezpieczycielem, jaki w dowolnym momencie trwania tego ubezpieczenia.

Docelowo karta ma wspomóc Twoje możliwości finansowe, umożliwiając kompleksowe leczenie i zakup niezbędnych lekarstw, które wynikają z niespodziewanego pogorszenia stanu zdrowia (jak również na odbycie koniecznej operacji).

Kiedy dostaniesz kartę?

Ubezpieczenie zakłada, że z karty korzystać możesz w ściśle określonych sytuacjach. Spełnienie wymogów umożliwia Ci odbiór dowolnych produktów w każdej aptece w Polsce. Warto pamiętać, że do każdej karty przypisany jest limit, którego wysokość znajduje się w liście, który otrzymasz wraz z nadesłaną kartą. Sytuacje, które upoważniają Cię do skorzystania z karty, to:

  • operacje – gdy przejdziesz zabieg, który jest następstwem nieszczęśliwego wypadku lub choroby. Docelowo ubezpieczenie obejmuje prawie 400 operacji.
  • hospitalizacji – po nieszczęśliwym wypadku, która trwa dłużej niż 3 dni.

Jak sprawdzić czy karta apteczna PZU jest aktywna?

Aby aktywować kartę apteczną, musisz niezwłocznie po jej otrzymaniu (przeważnie drogą listowną), zadzwonić na infolinię grupy PZU. Aktywacja odbywa się na podstawie danych osobowych oraz numeru identyfikacyjnego, który otrzymasz wraz z listem. Karta zostanie aktywowana najpóźniej w następnym dniu roboczym – to również w tym czasie możesz z niej swobodnie korzystać. Uwaga – bez aktywacji karta nie będziesz działać, dlatego nie zapomnij zadzwonić na numer wskazany w liście.

Karta apteczna PZU co można kupić?

Korzystanie z karty aptecznej przypomina korzystanie z klasycznej karty bankomatowej lub kredytowej. Co ważne – może przyjąć formę gotówkową lub bezgotówkową.

  • forma bezgotówkowa – w aptece wręczasz farmaceucie kartę, z której ten ściąga należną kwotę i płaci za twoje zakupy w ramach określonego limitu,
  • forma gotówkowa – realizujesz zakupy w standardowy sposób, płacąc za niezbędne lekarstwa. Następnie przedstawiasz dokumenty PZU (na przykład w formie skanu, ksero lub zdjęcia paragonu), na skutek czego zwracana jest kwota w ramach dostępnego limitu.

Docelowo, dzięki karcie aptecznej, masz prawo do odbioru produktów o wartości 100-procentowej sumy ubezpieczenia. Z karty skorzystasz w każdej aptece w Polsce, co jest stosunkowo nową i ważną zmianą.

Karta apteczna PZU jak sprawdzić stan konta?

Limit, który masz na koncie, zależy od kwoty ubezpieczenia, czyli tzw. sumy ubezpieczenia, oraz od przyczyny pobytu w szpitalu i klasyfikacji. Dokładną klasyfikację operacji chirurgicznych znajdziesz na stronie PZU. Limity prezentują się w sposób następujący:

  • 500 zł na leczenie szpitalne, na skutek nieszczęśliwych wypadków
  • 500 zł na operację chirurgiczną sklasyfikowaną jako klasa I,
  • 300 zł na operację chirurgiczną sklasyfikowaną jako klasę II,
  • 100 zł na operację chirurgiczną, sklasyfikowaną jako klasa III

Aby sprawdzić limit na karcie lekowej należy zalogować się na swoje konto, które dostępne jest również na stronie PZU.

Bibliografia:

[1] Powszechny Zakład Ubezpieczeń, 2022

Znajdź najlepszą darmową pożyczkę w Polsce

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.