Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Karta apteczna PZU – jak ją aktywować?

wheelchair 749985 1920 scaled 1

Uszczerbek zdrowia na skutek wypadku czy niespodziewanej operacji to niezwykle trudny czas dla chorego i jego rodziny. Wymaga nie tylko empatii, przezwyciężenia swoich lęków, ale także ogromnych nakładów finansowych, wynikających z koniecznego leczenia czy podejmowania rehabilitacji. Z myślą o tych osobach PZU wyszło z propozycją stworzenia karty, która pomaga w spłaceniu części leków. Jej celem jest odciążyć poszkodowanego z obowiązków finansowych, przyczyniając się do szybszego powrotu do zdrowia.

Kto może skorzystać z tej karty? Na jaką pomoc możemy liczyć i od czego zależy nałożony na nas limit?

Czym jest PZU karta apteczna?

Najprościej mówiąc – jest to dedykowana forma benefitu, która pomaga w leczeniu swojego właściciela. Tak założona karta przekazuje pieniądze, które wykorzystać można w aptece, po wcześniejszej operacji lub pobytu w szpitalu. Warto nadmienić iż karta posiada odgórne obostrzenia oraz obejmuje konkretną grupę odbiorców. Oznacza to, że nie może posiadać jej każdy zainteresowany, a limit finansowy uzależniony jest od stopnia dolegliwości.

Dla kogo jest karta apteczna PZU?

Jak już wspomnieliśmy – karta nie przysługuje każdemu, kto jest zainteresowany taką formy pomocy i zniżki.

Po pierwsze – karta przysługuje osobie ubezpieczonej. Po drugie – wyłącznie tej, która ma mniej niż 70 lat. Co ważne – kartę założyć możesz zarówno w dniu zawarcia umowy ubezpieczenia jak i w dowolnym momencie jej trwania.

Limit na karcie, a klasyfikacja

Limit na karcie uzależniony jest od dwóch czynników: po pierwsze, od kwoty na którą podpisałeś umowę z ubezpieczycielem, a po drugie od przyczyny choroby. W tym celu wprowadzono klasyfikację:

  • 500 zł za leczenie szpitalna wynikające z nieszczęśliwego wypadku
  • 500 zł za operację klasy I,
  • 300 zł za operację klasy II,
  • 100 zł za operację chirurgiczną klasy III.

Dokładną charakterystykę tych klas znajdziesz na stronie internetowej PZU, gdzie znajduje się pełna lista możliwych operacji, z klasyfikacja na m.in. operacje na tle układu nerwowego, układu oddechowego, górnej części przewodu pokarmowego itd.

Jak sprawdzić czy karta apteczna PZU jest aktywna?

Z karty można korzystać w dwojaki sposób: gotówkowy i bezgotówkowy.

Sposób bezgotówkowy sprowadza się do samodzielnego kupienia leku w danej aptece, przedstawieniu dowodu zakupu PZU (np. w formie zdjęcia paragonu), a następnie otrzymaniu zwrotu gotówki, w ramach dostępnego limitu.

Sposób gotówkowy polega na wręczeniu dedykowanej karty farmaceucie, stając się tym samym “kartą kredytową”. Jeśli kwota za leki będzie większa niż dostępna kwota na karcie, należy dopłacić brakującą sumę.

Tak oczywiście wygląda proces w przypadku karty aktywowanej. Tylko jak sprawdzić, czy nasza karta jest aktywna i możemy z niej korzystać?

Wydana karta posiada swój indywidualny numer oraz kod paskowy. Co istotne – wydawana karta jest nieaktywna i wymaga działań ze strony właściciela. W tym celu niezwłocznie należy zadzwonić na infolinię PZU, podając dane osobowe oraz numer identyfikacyjny. Karta zostanie aktywowana w ciągu kilkunastu godzin – najpóźniej w następnym dniu.

Karta apteczna PZU wykaz aptek

W programie nie uczestniczą wszystkie apteki, co oznacza, że przed skorzystaniem z karty należy upewnić się, że docelowo wybrana przez nas apteka nie odeśle nas “z kwitkiem”. W tym celu należy skorzystać z wyszukiwarki aptek, które dostępne są na stronie PZU. W tym celu należy podać numer karty oraz przepisać dedykowany kod z obrazka. Otrzymany wynik pokaże nam wykaz aptek, które upoważniają nas do skorzystania ze zniżki. PZU karta apteczna lista aptek 2019 może różnić się od listy z 2020 roku, dlatego warto regularnie sprawdzać dostępność placówek.

Znajdź najlepszą darmową pożyczkę w Polsce

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.