Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Jak wybrać najbardziej opłacalne ubezpieczenie OC?

pkw 3385499 1920 scaled 1

Zadaniem dobrej i dopasowanej polisy komunikacyjnej jest zagwarantować wsparcie finansowe, które jest niezbędne po zderzeniu się z wieloma, trudnymi sytuacjami. Na polskim rynku znajdziemy szereg firm, które oferują m.in. ubezpieczenie OC online, zapewniając tym samym pomoc w tych wyjątkowych sytuacjach. Tylko, jak w gąszczu ofert i możliwości znaleźć tą, która całkowicie spełni nasze oczekiwania? Jak sprawdzić ubezpieczenie OC i które człony umowy powinniśmy dokładnie przestudiować, jeszcze przed jej podpisaniem?

Czym jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC to rodzaj ubezpieczenia majątkowego, które daje ochronę w przypadku sytuacji, gdy ubezpieczony będzie zobligowany do naprawienia szkody wyrządzonej w następstwie jakiegoś czynu niedozwolonego. Ponadto, ubezpieczenie obowiązuje kontrahentów na skutek niewykonania (lub nienależytego wykonania) zobowiązania.

Warto nadmienić iż nie każde ubezpieczenie odpowiedzialności jest ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej. Aby lepiej to zrozumieć, posłużmy się przykładem, w którym ubezpieczenie notariuszy z pełnieniem funkcji płatnika nie podlega tej drugiej grupie.

W przypadku ubezpieczenia OC wyróżnia się dwie grupy: ubezpieczenia obowiązkowe i dobrowolne. W przypadku tych pierwszych mowa o np. obowiązkowym ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej podmiotów przyjmujących zamówienia na udzielanie świadczeń zdrowotnych, a w drugich – np o ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej przewoźników drogowych w ruchu krajowym – osób fizycznych, osób prawnych lub jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej.

Na co zwrócić uwagę, aby otrzymać najtańsze ubezpieczenie OC?

Podstawowym krokiem, determinującym opłacalność oferty jest… jej zakres. Dlatego też przeglądając możliwości pamiętaj, że przyznawana kwota uzależniona jest od wielu czynników.

Wybierając np. ubezpieczenie samochodu OC zwróć uwagę na to:

  • czy (i w jakim zakresie) wymagany jest udział własny – a więc niezbędna kwota, którą należy dołożyć w ramach podjętej naprawy,
  • jakie części będą zakładane podczas likwidacji szkody – oryginalne czy zamienniki,
  • czy trzeba dopłacić do tzw. stałej sumy,
  • jakie są wyłączenia, a więc sytuacje przez które ubezpieczyciel może odmówić wypłacenia należności,
  • jak skonstruowany jest dokument OWU
  • czy otrzymasz dodatkowe zniżki.

Wszystkie te parametry wpływają na cenę. Dlatego też twoja wycena, pomimo obecnej średniej wartości polisy w Polsce (ponad 690 zł), może być ostatecznie dużo większa.

Podsumowując więc: podstawą jest analiza i porównywanie cen ubezpieczycieli, obszerność pakietów (OC lub OC + AC) oraz wszelkie, dodatkowe opcje.

Ubezpieczenie OC sprawdzenie

Zadawałeś sobie pytania, takie jak: ubezpieczenie OC do kiedy ważne oraz czy aby na pewno twój pojazd posiada odpowiednią polisę?

Po odpowiedź należy udać się na stronę Ubezpieczeniowego funduszu Gwarancyjnego, gdzie należy wybrać opcję “Sprawdź OC dla pojazdu”. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego lub numeru VIN, a następnie po wskazaniu daty, otrzymamy informację o pojeździe i jego ubezpieczeniu.

Bazy UFG zawierają dane o polisach OC i AC wszystkich kierowców. Towarzystwa ubezpieczeniowe wysyłają tam informacje o zawartych umowach oraz zachodzących w ich obrębie zmianach, w przeciągu 14 dni od podpisania dokumentów.

Możliwość ta jest niezwykle ważna w przypadku zakupu używanego samochodu. Sprawdzenie informacji, czy auto faktycznie posiada OC, o którym wspomina sprzedawca, jest niezbędnym krokiem, który powinniśmy uwzględnić w decyzjach konsumenckich.

Znajdź najlepszą darmową pożyczkę w Polsce

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.