Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Piece akumulacyjne – budowa i koszty zakupu

radiator 250558 1920 scaled 1

Piece akumulacyjne cieszą się nieprzerwaną popularnością od kilku lat. To one działają w dwóch, stałych cyklach – ładowania oraz rozładowywania. Dzięki tak stworzonemu procesowi, możemy zyskać niezwykle opłacalne rozwiązanie, które przyczyni się do poprawy naszego domowego budżetu oraz otaczającego nas środowiska.

Czy rozwiązanie to jest faktycznie opłacalne? Jakie są koszty zakupy i właściwie jaki piec najlepiej zrealizuje nasz plan oszczędnościowy?

Co to jest i jaką budowę ma piec akumulacyjny?

Piec akumulacyjny (lub inaczej grzejnik akumulacyjny) jest rodzajem elektrycznego grzejnika, który wypełniony jest blokiem cegieł ze stopu magnetytowego. Jego najważniejszą cechą jest duża pojemność cieplna, dzięki czemu stanowi za ważną alternatywę dla innych źródeł. We wnętrzu bloków umieszcza się tzw. grzałki elektryczne i następnie izoluje się je odpowiednimi materiałami.

Blok w ten sposób nagrzewa się przez kilka godzin do bardzo wysokich temperatur, a następnie stopniowo oddaje ciepło do otoczenia. Proces ten odbywa się bez pobierania dodatkowej energii. W zależności od tego w jaki sposób oddawane jest ciepło do otoczenia, piece dzieli się na dwie podgrupy:

  • piec akumulacyjny dynamiczny – oddaje ciepło poprzez wydmuch ciepłego powietrza, a nie poprzez obudowę pieca. W modelach stosuje się ruchome przesłony, które regulowane są w sposób automatyczny. To przez nie wpływa powietrze i to dzięki nim oddawane jest ciepło na zewnątrz.
  • piec akumulacyjny statyczny – piece, które się nagrzewają i od razu oddają ciepło, aż do całkowitego obniżenia swojej temperatury. Modele te są nieco starsze pod względem technicznym i nie posiadają możliwości automatycznego sterowania.

Idea pieca akumulacyjnego

Głównym prowodyrem powstawania piecy akumulacyjnych jest chęć pobierania energii elektrycznej podczas obowiązywania tańszej taryfy. Dzięki temu procesowi możliwe jest oddawanie ciepła przez pozostałe godziny w ciągu doby, doprowadzając tym samym do tańszych rachunków.

Jeśli więc rozliczasz się z zakładem energetycznym w systemie dwutaryfowym, a energia jest tańsza np. w nocy, piec akumulacyjny ładuje się właśnie w tych godzinach, a następnie oddaje ciepło w godzinach droższych (w tym wypadku w dzień).

Podsumowując więc: tak nagromadzone ciepło nie pobiera energii w czasie obowiązywania droższej taryfy.

Piec akumulacyjny cena

Cena piecy uzależniona jest przede wszystkim od ich mocy. Piece statyczne, a więc nieco starsze pod kątem technologicznym, można kupić już za tysiąc złotych. Musimy jednak pamiętać, iż Im większa jest moc pieca statycznego, tym większa jest jego cena (np. za piec 2.5kW przyjdzie nam zapłacić ponad 1500 złotych). Piece akumulacyjne dynamiczne są droższe, ze względu na nowocześniejszy mechanizm rozładowania. Ich cena jest średnio dwukrotnie większa, osiągając kwotę nawet powyżej 3 tysięcy złotych (tyle wynoszą piece o największych mocach – do nawet 6 kW).

Piece akumulacyjne opinie

Jak zawsze – głosy w tym obszarze są podzielone i uzależnione od preferencji konsumentów. Grupa popierająca stosowanie pieców wymienia szereg zalet, a największą z nich jest możliwość uzyskania wysokiego komfortu użytkowania danych pomieszczeń. Jak już wspomnieliśmy – dynamiczne sterowanie pozwala ustalić odpowiednią temperaturę i warunki, w zależności od preferencji mieszkańców. Ponadto, piece zyskują na uznaniu głównie u zwolenników proekologicznych rozwiązań, ponieważ w procesie grzewczym nie powstają żadne uboczne produkty spalania. Ostatecznie więc otoczenie pozostaje czyste i wolne od toksycznych oparów. Wszelkie pozytywne opinie mają swoje potwierdzenie w rachunkach. Odpowiednio zastosowane rozwiązanie realnie obniża comiesięczne koszty, łatając w ten sposób domowy budżet.

Znajdź najlepszą darmową pożyczkę w Polsce

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.