Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Porównywarka cen prądu – jak działa?

environmental protection 3341942 1920 scaled 1

Obecnie na rynku istnieje szereg firm specjalizujących się w dostarczaniu prądu do naszych domostw i firm. Zabieganie o klienta wymuszania nijako tworzenie coraz to nowych i atrakcyjniejszych ofert. Z myślą o tych licznych propozycjach powstały porównywarki, których celem jest pomóc w wyborze lub zmianie dotychczasowego dostawcy.

Jaka jest najtańsza energia elektryczna dla domu? W jaki sposób korzystać z porównywarek, aby uzyskać najlepszą ofertę na rynku? Jakie parametry należy wskazać, aby otrzymać najlepiej dopasowaną usługę?

Dlaczego używamy porównywarki cen prądu?

Porównywarka cen prądu powstała z myślą o konieczności zestawienia i wybrania najatrakcyjniejszych ofert dostawców. Ich forma działania nie różni się od innych, popularnych porównywarek, dostępnych w internecie.

Dzięki wewnętrznej wyszukiwarce, po wpisaniu odpowiednich parametrów i nałożeniu określonych filtrów, otrzymujemy wyniki, które pozwalają nam oszacować najlepszego dostawcę pod względem oferty i ceny. Ostatecznie zyskujemy więc szybkie porównanie cen prądu wśród zarówno popularnych, jak i mniej konkurencyjnych firm.

Największą zaletą stosowania takich form jest oczywiście oszczędność czasu i pieniędzy. W końcu możemy z niej skorzystać w dowolnym dla siebie czasie (nawet wprost z naszej kanapy), bez konieczności odwiedzania placówek dostawców i zapoznawania się z ofertami, które ostatecznie nie są skierowane do naszych potrzeb i oczekiwań.

Jak działa porównywarka?

Aby otrzymać interesujące nas wyniki należy uzupełnić formularz. Jego forma może różnić się od siebie, w zależności od wybranej witryny. Najczęściej jednak będziemy poproszeni o wskazanie kilku, istotnych parametrów.

Poświęć tej czynności nieco uwagi, ponieważ im staranniej określisz swoje potrzeby, tym łatwiej będzie oszacować twoje zużycie prądu, koszty jakie ponosisz do tej pory i tym samym porównywać je z innymi, dostępnymi ofertami na rynku. Pamiętaj, że twoim celem jest znalezienie (lub zmiana) sprzedawcy, tak aby uzyskać jak najatrakcyjniejszą ofertę i kwotę.

  • Dom czy firma?

Obecnie oferty domowe różnią się od tych dla firm. Dlatego też niezwykle ważne jest wskazanie dla kogo powinna być przeznaczona docelowa usługa. Wybierając opcję “firma” otrzymamy jedynie oferty dedykowane przedsiębiorstwom, a wybierając “dom” – oferty dla gospodarstw domowych.

  • Dystrybutor

Po wpisaniu kodu pocztowego możliwe będzie określenie do którego obszaru dystrybucji należysz. To dzięki temu dowiesz się jaki dystrybutor może dostarczyć prąd do wskazanego lokum. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy znajdujesz się w miejscu styku dwóch, różnych dystrybutorów.

  • Taryfy

Obecnie istnieją różne taryfy, uzależnione od m.in. naszego trybu życia i poboru prądu w zależności od godzin i dni tygodnia. Jeśli wybierzesz opcję “dom” będziesz miał do wyboru taryfy z grupy G – G11, G12, G12w. Jeśli wybierzesz opcję “firma” – znajdziesz tu taryfy z grupy C1x – C11, C12a, C12b.

  • Zużycie prądu

A więc szacunkowa liczba zużywanego prądu wyrażona w kWh.

Po wskazaniu tych (i innych) parametrów otrzymasz porównanie dostępnych na rynku ofert. Otrzymane wyniki będą domyślnie posortowane są od najtańszego – czyli najprawdopodobniej najlepszego – do najdroższego. Zanim jednak pochopnie wybierzesz pierwsza opcję przeanalizuj wszystkie, otrzymane wartości. Zwróć także uwagę, że różnica nie wynika jedynie z samej ceny za energię czynną. Bardzo często porównywarki uwzględniają też dystrybucję, prestiżowość firmy, dostępność taryf itd.

Znajdź najlepszą darmową pożyczkę w Polsce

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.