Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Płatności przez portfele elektroniczne (PayPal, Skrill, Neteller)

iphone 624709 1920

W dobie zakupów internetowych, które wiodą prym i od lat stanowią solidny filar ekonomii, szukamy rozwiązań, które pozwolą nam dokonywać wyboru szybciej i sprawniej. Z tą myślą powstały rozwiązania wykorzystujące portfele elektroniczne, które są doskonałą alternatywą dla dotychczasowego płacenia gotówkowego. Skąd się wziął ich fenomen? Jak ich używać? Czy są bezpiecznie i czy realnie przekładają się na procesy zakupowe? Co my, jako konsumenci powinniśmy o nich wiedzieć? Oto kilka najważniejszych informacji płatnościach przez portfele elektroniczne.

Co to jest portfel elektroniczny?

Najprościej mówiąc, portfel online jest cyfrowym zamiennikiem tradycyjnego, materialnego portfela, którego trzymamy w kieszeni naszych spodni. Różnica pomiędzy nimi polega na tym, że ten pierwszy jest wirtualny i namacalny w sposób fizyczny. Jego celem jest pomóc i usprawnić wszelkie transakcje dokonywane w formie płatności online, w tym w formie transakcji bezgotówkowych. Dzięki niemu możemy:

  • wypłacać środki i dysponować nimi w sposób dowolny (czyli tak jak w przypadku tradycyjnego portfela)
  • przesyłać środki między innymi portfelami elektronicznymi
  • podpinać karty płatnicze, usprawniające przy tym proces płacenia, co stanowi za odpowiednik tradycyjnych kart płatniczych, trzymanych w tradycyjnych portfelach

Dostęp online możliwy jest zarówno przez tradycyjne przeglądarki, jak i za pośrednictwem popularnych urządzeń mobilnych.

Opłata za pośrednictwem elektronicznych portfeli jest łatwiejsza i wymaga potwierdzenia jedynie za pomocą numeru CVV lub CVC, który znajduje się na odwrocie karty. Co ciekawe, wiele platform umożliwia dokonywania płatności bez koniecznego wpisywania tych numerów. Sposób ten staje się być łatwiejszym i szczególnie polecanym osobom, które lubują się w dokonywaniu płatności bezgotówkowych.

Najpopularniejsze e-portfele:

Bogata oferta e-portfeli rośnie z roku na rok, podążając za trendami. Wśród najpopularniejszych znajdziemy:

  • PayPal – najstarszy i najpopularniejszy portfel, mający swoje początki w 1998 roku. Na początku stanowił część popularnej platformy eBay, a w 2015 roku stał się odrębnie działającą firmą. Jego podstawową funkcją jest pomoc w dokonywaniu płatności za zakupy w sieci. Sposób płatności odbywa się za pomocą danych do logowania (login i hasło). Następnie przechodzimy do podsumowania, potwierdzania i zaakceptowania transakcji. Odbywa się to dzięki odrębnemu profilowi, do którego podpięta jest karta płatnicza.
  • Skrill – platforma umożliwiająca przelewanie pieniędzy na swoje (i ze swojego) konta w dowolnej dla siebie walucie. Platforma cechuje się wyjątkowo niskimi opłatami, wynoszącymi 1,45%.
  • Neteller – doskonała alternatywa dla powyższych płatności online, wykorzystywana przez firmy i klientów indywidualnych. Przetwarzanie płatności odbywa się zarówno od karty VISA jak i kart Maestro, czy bitcoin.
    Każdy z nich działa na podobnych zasadach, umożliwiając swobodny przepływ pieniędzy, przyspieszając tym samym proces księgowania, a co za tym idzie – również realizacji zamówienia.
    Oprócz powyższych znajdziemy również e- portfele takie jak: Masterpass, Google Pay, Apple Pay, Cash App, czy Cellum.

Czy e-portfele są bezpieczne?

Podstawą bezpieczeństwa jest zadbanie o unikalność hasła. Weryfikacja dwuetapowa oraz nie zdradzanie swojego hasła jest kluczem, jeśli chcemy mieć pewność, że nikt nie uzyska dostępu do naszej karty. Bezpieczeństwo takiej formy płatności nie różni się od bezpieczeństwa tradycyjnego konta bankowego. Platformy przystosowane są do ewentualnych prób włamania na konto, oferując wiele zabezpieczeń i możliwość zakładania sporów.

Znajdź najlepszą darmową pożyczkę w Polsce

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.