Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Pożyczki w lombardzie – na czym polegają?

accounting balance bank notes 2068975

Lombard jest instytucją, udzielającą pożyczek pod zastaw. Swoje początki zawdzięcza włoskim bankierom, którzy działali już od czasów średniowiecza. Ze względu na właściwości tego miejsca, wprowadzono pożyczki, które udzielane są pod zastaw ruchomości lub papierów wartościowych. Mając to na uwadze spróbujmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, związanych z taką formą zapożyczeń. Czym charakteryzuje się lombard online? Czy możliwa jest pożyczka w lombardzie bez zastawu? Co musimy wiedzieć, decydując się na taką formę?

Pożyczki w lombardzie – najważniejsze informacje

Pożyczki w lombardzie są niezwykle popularne, głównie ze względu na swój krótki termin spłaty. Najczęściej pomoc finansowa udzielana jest na okres od siedmiu do trzydziestu dni. Dlatego też z ofert (również tych online) korzystają najczęściej osoby, które potrzebują szybkiej gotówki, jednocześnie posiadając zdolności do jej szybkiej spłaty.

Aby otrzymać taką pożyczkę musimy zastawić dany przedmiot znajdujący się w lombardzie, który nie pozostaje własnością lombardu, ale stanowi zapewnienie o podjętej współpracy. Istotne jest, że zastawiona rzecz musi być przechowywana w należyty sposób, aby po spłacie pożyczki przedmiot wrócił do swojego właściciela w sposób nienaruszony i bezpieczny. Pod zastaw możemy przeznaczyć min. biżuterię, sprzęt elektroniczny, AGD lub RTV, dzieła sztuki i wszelkie ruchomości.

Pożyczkę lombardową otrzymamy w placówkach lombardu, ale również w banku. W przypadku tej drugiej, zabezpieczeniem stają się bony, książeczki PKO czy same środki na koncie, które zostają zablokowane na czas zaciągniętego zobowiązania. Niektóre banki akceptują również kosztowności, w postaci kamieni szlachetnych i biżuterii.

Ponadto, pożyczka w lombardzie wiąże się z tym, iż za pozostawiony przedmiot (czyli tzw. zastaw) otrzymamy jedynie 30% jego wartości. Wynika to z chęci zabezpieczenia lombardu oraz szansy na dodatkowy zysk.

Umowa a pożyczka w lombardzie

Decydując się na pożyczkę w lombardzie, musimy pamiętać o konieczności sporządzenia odpowiedniej, obowiązującej umowy. Dokument ten jest konieczny, zapewniając obie strony o podjętej współpracy, będąc jednocześnie cennym zabezpieczeniem. W poprawnie przygotowanej umowie należy umieścić takie informacje jak:

  1.  dane klienta zapożyczającego się
  2.  wysokość zaciąganej pożyczki
  3.  forma zastawu i pełen opis przedmiotu pod zastaw
  4. termin spłaty pożyczki
  5. forma spłaty pożyczki
  6. opłaty, wynikające z ewentualnego zadłużenia (prowizja uzależniona jest od wartości pożyczki, terminu spłaty i pozostałych warunków)
  7. wartość przedmiotu pod zastaw
  8. podpisy zarówno lombardu jak i osoby zapożyczającej się

Co, jeśli nie spłacę pożyczki na czas?

Jeśli pożyczkobiorca nie będzie w stanie spłacić zaciągniętego długu, traci przedmiot, który spełniał dotychczas rolę zastawu. Przedmiot ten staje się automatycznie własnością lombardu i trafia do sprzedaży, dzięki czemu ten może się dodatkowo wzbogacić. Zgodnie z tą zasadą, powstał przepis, mówiący o tym, iż występuje zakaz udzielania takich pożyczek członkom rodziny właściciela lombardu. Co również istotne – kwota udzielonej pożyczki nie może przekroczyć maksymalnej wartości zestawu.

Znajdź najlepszą darmową pożyczkę w Polsce

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.