Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Jak zapłacić mandat przez Internet?

black friday buy computer 34577

Mandat to jedno z najbardziej zaskakujących i nieprzyjemnych doświadczeń. Dostajemy go za przekroczenie pensji, przechodzenie na czerwonym lub nieoznakowanym miejscu, a także za parkowanie w miejscu niedozwolonym czy otrzymany mandat z fotoradaru. Łatwo więc się domyślić, iż problem dotyczy niemalże każdego z nas, dlatego też spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy możemy zapłacić mandat przez internet? Czy istnieje jakiś limit, o którym powinniśmy wiedzieć? W jaki sposób to zrobić?

Zacznijmy jednak od początku. Jeśli otrzymujemy mandat i z jakiegoś powodu nie możemy go opłacić, nabiera on charakteru tzw. kredytowego. Oczywiście, możemy go zapłacić w banku i na poczcie, ale często wiąże się to z utratą określonego czasu, koniecznością stania w kolejce i dodatkowej, trudnej “papierologii”. Z myślą o tych zabieganych, stworzony został system płatniczy, pozwalający na opłacenie mandatu w swoim miejscu zamieszkania lub pracy. Warto tu podkreślić, iż sposób płatności różni się od tego, znanego nam w przypadku opłacania rachunków. Chociaż owszem, wykonujemy przelew internetowy, to nadal procedura dotyczy podatku, a więc system logowania i płatności jest inny.

Instrukcja – 10 kroków by opłacić mandat przez internet

Krok 1: Zaloguj się do swojej bankowości internetowej. Obecnie najpopularniejsze banki w Polsce (np. Alior, ING czy mBank) posiada możliwość opłacenia mandatu przez internet.

Krok 2: Przejdź do formularza przelewów, które wykonujesz na co dzień, opłacając rachunki czy inne należności. Jednakże pamiętaj, aby wybrać przelew podatkowy, nazywany również przelewem do Urzędu Skarbowego.

Krok 3: W opcji formularza odszukaj opcję mandatu.

Krok 4: Wybierz odpowiednią miejscowość Urzędu Skarbowego. Od 2016 roku wszystkie mandaty krajowe spływają do Urzędu zlokalizowanego w województwie opolskim. Dlatego też, bez względu na miejsce zamieszkania, wybierz “Opole”.

Krok 5: Wypisz dane do przelewu – podaj miejsce docelowe, numer konta i kwotę.

Krok 6: W polu identyfikatora wpisz swój numer PESEL. Wpisz również dane osoby, która opłaca mandat – mowa tu zarówno o imieniu jak i adresie zamieszkania. Upewnij się, że wpisane dane są poprawne.

Krok 7: Pozostaw puste pole, oznakowane jako okres rozliczeniowy. Jeśli wypełnisz tą rubrykę – przelew nie zostanie wysłany

Krok 8: Wpisz kwotę mandatu, w odpowiednim, wskazanym przez formularz miejscu.

Krok 9: Wpisz numer mandatu w miejscu nazwanym identyfikacja zobowiązania. Numer znajdziesz na dokumencie, który wystawił policjant.

Krok 10: Sprawdź wszystkie uzupełnione formularze – przeanalizuj każdy krok i sprawdź, czy nie popełniłeś gdzieś błędu. Jeśli dane okażą się być poprawne – zatwierdź przelew.
Jeśli ustawiłeś wcześniej weryfikację SMS, tak jak w przypadku innych, standardowych przelewów, będziesz musiał wpisać otrzymany kod, w ostatnim kroku formularza.

Jeśli jakaś rubryka wygląda lub nazywa się inaczej w szablonie twojego banku – zadzwoń na infolinię i skonsultuj się z przedstawicielem, w celu zrozumienia i wypełnienia poprawnego przelewu.

Czy mogę zapłacić przez internet za mandat,z zagranicznego konta?

Tak. Jeśli jesteś obcokrajowcem lub posiadasz konto zagraniczne, możesz wykonać przelew, który opłaci wystawiony mandat. Pamiętaj jednak, że ów przelew musi być oznakowany symbolem SWIFT i IBAN. O ile w przypadku IBAN oznakowanie jest oczywiste (PL), o tyle w przypadku SWIFT, należy uzyskać informację z konkretnego banku. Przy wykonywaniu płatności podaj swoje dane, numer mandatu, kwotę i wykonuj kroki zgodnie z tymi powyższymi. Ich kolejność i rodzaj nie różni się od polskiego, krajowego przelewu.

Czy mogę opłacić mandat przez terminal płatniczy?

Idąc za duchem nowoczesnych technologii, coraz częściej policja wyposażona jest w terminale płatnicze. Ich rodzaj i specyfikacja jest zbliżona do tych, znanych nam w sklepach i supermarketach. Po wystawieniu mandatu, coraz cześciej możemy z aniego zapłacić na miejscu, przybliżając kartę kredytową i zatwierdzając płatność kodem (tzw. PINem). Jeśli jednak nie chcemy wykonywać tego w taki sposób, możemy poprosić o mandat standardowy, po czym opłacić go w sposób opisany powyżej.

Znajdź najlepszą darmową pożyczkę w Polsce

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.