Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Karta internetowa – co to jest i do czego służy?

office 1574717 1280

Karta – kiedyś utożsamiana z blaszkami, służącymi do rozmów telefonicznych w budkach telefonicznych. Dziś, banki proponują nam karty płatnicze, kredytowe, debetowe… terminologii jest sporo, zwłaszcza gdy dodamy do tej grupy tzw. kartę internetową. Czy jej działanie jest bliźniaczo podobne? Czemu w ogóle ona służy i z czym się wiąże posiadanie jej? Dlaczego uważa się ją za świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy boją się dokonywać zakupów przez internet, jednocześnie obawiając się kradzieży lub włamań? Jeśli nie spotkałeś się z takim sposobem posiadania karty i chciałbyś poznać ją lepiej, przeczytaj poniższy materiał.

Co to jest karta internetowa?

Wyobraźmy sobie magiczny portfel, który posiada naszą gotówkę, nic nie waży i nie musimy go nigdzie za sobą zabierać. Jest niematerialny, ale jednocześnie spełnia rolę płatniczą. Cóż, w gruncie rzeczy taką właśnie rolę pełni karta internetowa. Jej istnienie widnieje tylko w sposób wirtualny – nie możemy jej zgubić, złamać, nie może zostać nam skradziona albo fizycznie uszkodzona. Co więcej, nie jest ona powiązana z naszymi kontami czy kartami kredytowymi. Złamanie więc do niej pinu lub dojście do danych osobowych jest bardzo trudne. Jednym słowem – zyskujemy lekkość bezpieczeństwo i możliwości. No właśnie, możliwości. Pomimo swojego braku fizyczności, możemy nią swobodnie wykonywać przelewy, płatności online lub zakupy. Co więcej, nie ma ona żadnych limitów, narzuconych norm lub wymagań dotyczących wieku użytkownika, dochodów lub dokonywanych miesięcznych zakupów.

Jak zdobyć kartę internetową?

Zainteresowani? Karta kredytowa możliwa jest do wyrobienia w kilku bankach polskich. Aby dowiedzieć się czy twój bank posiada taką ofertę, najlepiej udaj się do swojej placówki i spytaj o możliwość jej wyrobienia. Kwestia jej założenia zajmuje kilka minut a etapy zakładania są bliźniaczo podobne do tych które już znasz, gdy zakładałeś tradycyjne konto bankowe. Wiele banków umożliwia jej wyrobienie poprzez dostępny formularz online. Niezbędne będą oczywiście nasze dane, akceptacja regulaminu i chwilka cierpliwości. Za jakiś czas dostaniemy dokument w formie PDF-u, który będzie niejako symbolizował nasza kartę. To wszystko, nie potrzebny ci będzie rachunek, czy deklaracje majątkowe.

Ile kosztuje karta internetowa?

Cóż, jak mówi pewne przysłowie – nic nie jest za darmo. Na szczęście założenie karty to naprawdę niewielkie koszty – w tym wypadku nie przekraczające 20zł. Najtańsza karta potrafi kosztować mniej niż 5zł.

Jak działa karta internetowa?

Skoro nie mamy konta bankowego, to jak nią płacić? Ma to podobny mechanizm działania co karty telefoniczne. Należy ją w swoisty sposób doładować (oczywiście za pomocą realnej kwoty pieniędzy) – albo przy pomocy przelewu tradycyjnego albo przy pomocy specjalistycznych szybkich płatności. Pierwszy przypadek wymaga czasu realizacji, drugi – działania niemalże niezwłocznie. Co więcej, taki sposób przelewu często wiąże się z dodatkowymi opłatami, na które uczulamy.
Po zaksięgowaniu danej kwoty mamy już możliwość wydawania kwoty w sposób dowolny – jednym słowem zakupy online stoją dla nas otworem.Jeśli środki na karcie się skończą, musimy je ponownie doładować, w analogiczny sposób. Ilość doładowań jest dowolna i możemy tego dokonywać zawsze, gdy istnieje taka potrzeba.

Dla kogo jest karta internetowa?

Cóż – chciałoby się rzec, że dla każdego. Najczęściej jednak decydują się na nią rodzice dorastających dzieci, które nie wykazują stałego dochodu, a potrzebują kieszonkowego na swoje dodatkowe wydatki. Ponadto, wiele osób w ten sposób rozdysponuje swoimi wydatkami, kontrolując je i narzucając sobie pewne limity. Jeśli na karcie zabraknie środków – nie będzie w stanie dokonać większych zakupów. Karta więc nie przyda się osobom starszym lub bojącym się dokonywać zakupów w sposób internetowy. Nie mniej jednak, w dobie internetu i XXI wieku jest to niewątpliwie ciekawa propozycja i spotka się ona z wielkim zainteresowaniem osób, wielbiących świat sklepów i usług internetowych.

Znajdź najlepszą darmową pożyczkę w Polsce

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.