Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Jak transferwise jest regulowany w różnych krajach?

tech daily lKYV7FaUMzA unsplash scaled 1

Nowe technologie udoskonalają różnorodne branże, nierzadko zastępując nam dotychczasowe, znane usługi. W taki oto sposób nową konkurencją dla klasycznej bankowości jest aplikacja i strona TransferWise, która powstała z myślą o osobach pracujących za granicą lub przelewających pieniądze do rodziny, mieszkającej poza granicami kraju. Okazuje się bowiem, że wysyłanie pieniędzy w innej, obcej walucie jest dużo łatwiejsze niż pierwotnie moglibyśmy sądzić. Co więcej – koszty związane z tą usługą wcale nie są tak wysokie.

JakieTransferWise opinie możemy znaleźć na forach dyskusyjnych? Czy TransferWise oszustwa są dużym zagrożeniem, a usługa jest w pełni bezpieczna? W jaki sposób można wykonać taki przelew?

Transferwise co to jest?

TransferWise to aplikacja lub strona, która umożliwia wykonywanie przelewów w obcej walucie. System pokazuje nam dokładnie ile będzie kosztować przelew i ile pieniędzy po odpowiednim przewalutowaniu dotrze do naszego docelowego odbiorcy. W ten sposób automatycznie poznajemy orientacyjny czas doręczenia środków oraz jego ostateczną wartość.

TransferWise to firma założona w 2014 i od 2021 roku widnieje pod marką Wise. Obecnie ma na świecie kilkanaście biur i zatrudnia ponad 2000 pracowników, obsługujących nawet 10 milionów klientów rocznie, którzy mogą swobodnie przelewać waluty oraz płacić kartami debetowymi.

Docelowo stworzenie TransferWise determinowane było chęcią stworzenia wielowalutowego konta, które nie posiada granic i które z powodzeniem może zastąpić tradycyjne usługi bankowe. Doskonale więc sprawdzi się w przypadku osób które: pracują za granicą, mają rodzinne za granicą, zarabiają w walucie innej niż złotówka lub posiadają zagraniczne kontrakty.

Ile kosztuje korzystanie z TransferWise?

TransferWise, a właściwie Wise, nie pobiera opłat za założenie i prowadzenie konta (profilu) oraz wirtualnego portfela (rachunku). Darmowe jest także przechowywanie pieniędzy w 50. różnych walutach oraz wykonywanie przelewów między wirtualnymi portfelami. Za wysyłanie pieniędzy pobierana jest stała prowizja, natomiast opłata za przewalutowanie uzależniona jest od odpowiednio wybranej waluty.

W jakiej walucie i do jakiego kraju możesz robić przelew?

Obecnie aplikacja i strona umożliwia realizowanie transakcji w kilkudziesięciu walutach. Co ważne – w przypadku niektórych z nich dopuszczalne są wyłącznie przelewy wychodzące. Zestawienie walut obsługiwanych przez TransferWise znajdziesz na wykazie, dostępnym na stronie www.

TransferWisenie pobiera marży kursowej, a środki są przeliczane po średnim kursie walutowym, które możesz znaleźć między innymi na takich stronach, jak Google.

Aplikacja bazuje także na tak zwanym kursie gwarantowanym, który polega na rozliczaniu według danych w określonym czasie – na ogół od 24 do 48 godzin. W taki oto sposób kurs gwarantowany na 48 godzin, np. z 17:00 w piątek, obowiązuje do 17:00 we wtorek. Co ważne TransferWise zastrzega, że jeśli w czasie trwania kursu gwarantowanego waluta zmieni swoją wartość o więcej niż 5%, transakcja może zostać anulowana, a pieniądze zostaną zwrócone na konto.

Transferwise jak działa?

Krok pierwszy: zarejestruj się na stronie transferwise.com (który obsługuje również w języku polskim) albo w dedykowanej aplikacji. Rejestracja jest w pełni darmowa i dokonać jej możesz za pomocą: adresu e-mail, konta Gmail, bądź social mediów.

Krok drugi: wybierz kwotę, którą chcesz wysłać. W ten sposób aplikacja lub strona będzie w stanie podać ile będzie kosztować przelew po przewalutowaniu oraz ile pieniędzy faktycznie dotrze do odbiorcy. Co ważne – poznasz także orientacyjny czas na doręczenie środków.

Krok trzeci: podaj dane odbiorcy przelewu. Najczęściej wymagany jest wyłącznie adres email.

Krok czwarty: potwierdź swoją tożsamość, w celu uzyskania bezpieczeństwa. Dodatkowe uwierzytelnianie aktywuje się w przypadku płatności w niektórych warunkach albo gdy transakcja dotyczy większych kwot.

Krok piąty: zapłać za przelew. Pieniądze wysyłane są poprzez przelew bankowy lub bezpośrednio z karty kredytowej lub debetowej.

Czy TransferWise jest bezpieczny?

Jak czytamy – system przechodzi liczne badania i testy w warunkach specjalnych, które mają gwarantować jak największe bezpieczeństwo. Sama jest sytuacja podległa dokładnie tym samym regulacjom co banki. W przypadku TransferWise są to zasady ustalanie na podstawie regulacji zachodzącej w Wielkiej Brytanii.

Jeśli czujesz niepewność bądź podejrzewasz, że zostałeś oszukany – możesz zgłosić swoją sprawę przy pomocy dedykowanego centrum pomocy. Pamiętaj również, aby nie podawać swoich danych obcym osobom.

Bibliografia:

[1]Maxwell, A. G. (2018). BUILDING BRAND TRUST WITH ONLINE MARKETING: A CASE STUDY OF TRANSFERWISE. Tallinn University of Technology.

Znajdź najlepszą darmową pożyczkę w Polsce

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.