Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Jak działają kantory internetowe i serwisy wymiany walut?

800x455 kantory internetowe czy wymiana walut online naprawde sie oplaca kokd

Okres wakacyjny i urlopowy wiąże się z planowaniem najważniejszych, czasem drobnych elementów. Pakowanie, bilety, walizki, transport i … odpowiednia gotówka. W celu wymiany należnej i potrzebnej kwoty udajemy się do kantoru. Najczęściej znajdują się one w centrum miasta, w galeriach handlowych i przy autostradach. Ich kurs różni się między sobą, dlatego przy odrobinie szczęścia zaoszczędzimy parę złotych, a w przypadku pecha – nadpłacimy. Co zaś w sytuacjach kantorów internetowych i specjalnie przystosowanych serwisach wymiany walut? Czy taki system wymiany jest bezpieczny i opłacalny? Który wybrać, by nie żałować i cieszyć się wakacjami?

Kantor internetowy – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na tzw. kantor internetowy warto w swoim wyborze uwzględnić poniższe cechy, które mają znaczenie na tle konkurencji.

 • wysokość kursu walut – a więc najważniejszy element kantoru.warto zestawić parę kursów ze sobą i zobaczyć czy ich wartość jest mocno konkurencyjna
 • czy i jak często aktualizuje się kurs – im częściej tym lepiej i wiarygodnie z punktu widzenia klienta
 • ile walut jest w ofercie – im więcej tym lepiej. Kompleksowość usług jest w cenie, dlatego kantory oferujące jedynie euro i dolary raczej odstawmy na boczny tor
 • czy istnieją progi zarówno najmniejszej wymienianej kwoty jak i największej wymienianej kwoty ( to raczej zdarza się wyjątkowo rzadko)
 • czy i jakie banki obsługuje kantor
 • czy kantor pobiera prowizję – np za każdą dokonaną transakcję
 • czy kantor posiada certyfikat (np.wiarygodności)
 • kantory internetowe opinie zawierają na swoich stronach – jeśli są one chętnie udostępniane,to znak że kantor nie ma nic do ukrycia.

Jak działa kantor internetowy vs. serwis wymiany walut?

Wbrew pozorom nie są to te same miejsca, które oferowały by taki sam zakres usług.

 • serwis wymiany walut – to miejsce sprzyjające powstawaniu kontaktów pomiędzy osobami, które chcą sprzedać, a pomiędzy tymi co chcą kupić daną walutę. Właściciel strony jest tylko i wyłącznie pośrednikiem, który pobiera prowizję za możliwość dopięcia wymiany. Tu największym pozytywem może się okazać duża konkurencja oferty i cen
 • kantory internetowe – odzwierciedlenie tradycyjnych kantorów, z zachowaniem swojej formuły online. Duże kantory posiadają konta w popularnych bankach, dzięki czemu wymiana przebiega w sposób błyskawiczny. Jest więc to swego rodzaju połączenie bankowości elektronicznej i systemów transakcyjnych sklepów internetowych czy domów maklerskich.

Dla kogo kantor internetowy?

Można rzec – dla każdego zainteresowanego taką formą wymiany walut. Nie mniej jednak, najczęściej z usług tego typu korzystają ci, co:

 • spłacają kredyty w obcych walutach- np frankach szwajcarskich
 • są przedsiębiorcami, a firma posiada zagranicznych wspólników lub kontrahentów
 • pełnią rolę osób mieszkających lub pracujących poza granicami kraju – dostaje pensję w innej walucie niż docelowo
 • potrzebują doraźnej wymiany – na wspomniane wakacje lub urlop
 • dla tych co nie mają czasu na szukanie kantoru w mieście i zależy im na czasie – założenie konta nie jest czasochłonne, a wiele firm proponuje przelew w ciągu kilkunastu minut ( świetne zatem w nagłych podróżach)

Jak to działa?

Po pierwsze – należy najpierw się zarejestrować w danym serwisie, ustalając hasło oraz login. Po drugie – należy przelać określoną ilość pieniędzy, która następnie będzie wymieniana na inną walutę. Operacje są bezpieczne i potwierdzane SMSem lub emailem. Po dokonaniu wymiany walut, po pewnym czasie (tu czas determinowany jest przez usługę i wybraną stronę) zmieniona kwota jest na naszym koncie użytkownika. Można również wybrać opcję odbioru waluty w placówce.

Kantory internetowe ranking

Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych kantorów internetowych:

 • Amronet – ze stosunkowo nielicznymi kosztami dodatkowymi oraz zdobytymi certyfikatami dla rzetelnej firmy
 • Giełda walut – serwis wymiany walut z wieloma nagrodami, w tym Laur Eksperta i Odkrycie roku 2016
 • Lider walut – bez ukrytych, dodatkowych kosztów, znajdziemy w nim 15 róznych, dostępnych walut, udostępnia opinie od klientów
 • Walutomat – możliwość wymiany danej kwoty w nawet 15 minut, zdobywca nagród,udostępniający opinię o sobie

Znajdź najlepszą darmową pożyczkę w Polsce

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.