Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Jak zrezygnować z karty kredytowej? Doradzamy!

Karta kredytowa jest często doskonałą pomocą finansową, przywilejem, albo efektem pochopnej i nieprzemyślanej do końca decyzji. Rosnąca popularność to wynik działań banków, które proponują nam niezliczoną liczbą kart. Ich obecność nierzadko związana jest z wygodą, a wiele umów przedłużanych jest automatycznie. Mówiąc najprościej – karta umożliwia nam korzystanie ze środków pieniężnych których fizycznie i faktycznie nie mamy na swoim koncie. Kwota, którą możemy uruchomić jest ustalana przez dany bank, a jedynym obowiązkiem jaki zostanie na nas nałożony zakłada spłatę naliczonego długu.

Z pozoru zadanie proste powoduje nierzadko problemy finansowe, a także spiralę długów. To przez nie najczęściej szukamy sposobu na rezygnację z karty kredytowej. Mając na uwadze takie sytuacje podpowiadamy i doradzamy jak tego dokonać.

Okres spłacania zadłużenia

Zanim jednak przejdziemy do sedna uściślijmy najważniejszą informację, która mówi i narzuca nam okres spłaty zadłużenia. Przeważnie wynosi od 20 do 30 dni od otrzymania wyciągu, który obejmuje przelewy z poprzedniego miesiąca. Pamiętaj, że zanim zrezygnujesz z karty musisz uregulować wszystkie zaległe należności. Rezygnacja z usługi nie upoważnia cie do niespłacenia zadłużenia.

Jak zrezygnować z karty kredytowej?

Rezygnacja z karty możliwa jest po upływie dwóch tygodni od wydania jej po raz pierwszy. Jej rezygnacja przebiegać może na kilka sposobów, dlatego też uwzględniliśmy dwie, możliwe sytuacje:

  1. Wypowiedzenie karty kredytowej w trakcie trwającej umowy
    Jest to czynność realizowania dość szybko. Po prawidłowym uregulowaniu debetu okres wypowiedzenia zwykle nie wynosi więcej niż jeden miesiąc.
  2. Wniosek o przedłużenie karty kredytowej – Jak sama nazwa wskazuje – wniosek składany jest w momencie gdy nie chcemy aby karta była przedłużana na kolejny okres. Korzystamy z niej to końca daty ważności karty, którą sprawdzić lub poznać możemy w momencie podpisywania umowy.

Pamiętaj! Złóż wniosek przed zakończeniem ważności karty, z której chcesz zrezygnować – w innym wypadku bank przedłuży ją w sposób automatyczny.

Jak tego dokonać? Należy wypełnić formularz dostępny na stronach www, lub wypełnić pisemne oświadczenie, które zawierać będzie: imię, nazwisko, PESEL. Wiele instytucji wymaga także osobistego pojawiania się w siedzibie firmy, wraz z należytymi dokumentami.

Uwaga – Niektóre banki pozwalają zrezygnować z karty za pomocą drogi internetowej. Następuje to poprzez wysłanie papierów na dostępny i wskazany odgórnie adres. Warunki rezygnacji mogą być dobierane indywidualne, w zależności od banku, który zaoferował nam taką kartę. W tym celu rekomenduje się zadzwonić na infolinię, aby dowiedzieć się dokładnie o możliwościach i zachodzących procesach.

Rezygnacja z karty – to musisz wiedzieć

Podsumowując i uściślając najważniejsze informacje dotyczące rezygnacji z karty, pamiętaj, że:

  • rezygnując z karty musisz przeciąć kartkę wzdłuż magnetycznego paska (a następnie odesłać ją do banku)
  • z karty możesz zrezygnować po upływie 14 dni od otrzymania karty pod warunkiem że nie dokonał dotychczas żadnej transakcji (bank oddaje koszty poniesionych, ewentualnych opłat ale wydawca może obciążyć cię kosztami, związanymi z wydaniem karty)
  • jeśli dokonałeś transakcji musisz najpierw spłacić debet w przeciągu nie więcej niż 30 dni od złożonego wniosku odstąpienia od umowy
  • bank ma obowiązek dostarczyć ci dokument (lub wzór) oświadczenia o rezygnacji
  • przed uzyskaniem karty musisz wypełnić poprawnie umowę

Znajdź najlepszą darmową pożyczkę w Polsce

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.