Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Fakty i mity o scoring BIK

calculator calculation insurance finance 53621 800x471 1

W mediach krążą plotki o działaniu i funkcjonowaniu systemu BIK. Przeczytać można wiele o tym jak oszukać scoring, jak wyczyścić historię kredytową i jak łatwo wpłynąć na otrzymywaną ocenę.
Dziś obalimy (lub potwierdzimy) najbardziej popularne mity. Zanim to uczynimy, posłużmy się krótkim przykładem. Powiedzmy iż nadchodzi ten moment w którym decydujemy się o zaciągnięciu kolejnego kredytu. Do tej pory w historii Bankowej Informacji Kredytowej spłacaliśmy tylko jeden dług, który zaciągnęliśmy podczas zakupów na raty. Spłaciliśmy go sumiennie i terminowo.

Tu pojawiają się najważniejsze pytania. Jaka jest szansa (i od czego ta szansa zależy), że dostaniesz nowych kredyt? Znajomi mówią ci o Twojej wiarygodności kredytowej, ale czy mają do niej dostęp? Od czego ta wiarygodność zależy? Czym jest scoring BIK?
Tego właśnie dotyczą najbardziej popularne fakty i mity, które dziś postaramy się wyjaśnić.
O to 5 punktów, które ułatwią Ci podjęcie decyzji o złożeniu wniosku kredytowego.

1. Scoring BIK to ocena Twojej wiarygodności.
Fakt. Tak jak przyznaje się gwiazdki hotelom i restauracjom, tak przyznaje się punkty Twojej historii kredytowej. To ile punktów lub gwiazdek uzyskasz wpłynie na decyzję banku o przyznaniu ci nowego kredytu. Skala oscyluje w granicach od 1 do 5 gwiazdek. Im więcej punktów tym lepiej, dlatego należy robić wszystko by nasz scoring wynosił maksymalną ilość gwiazdek.

2. Tylko niespłacony kredyt obniża scoring.
Mit. Scoring obniża każda zaległość i nieterminowość zapłaconej raty. Kiedy składasz wniosek o wiele kredytów lub zaciągasz wiele, różnych zobowiązań finansowych scoring znacząco maleje. Nie przekraczaj również kwoty na karcie kredytowej.

3. Oprócz gwiazdek są też punkty.
Fakt. System oceny jest dwojaki. Wyżej wymienione gwiazdki są najbardziej popularną metodą oceny, ale oprócz niej stosuje się również punkty. Od 192 do 279 punktów mamy wynik bardzo słaby, przypominający wynik jednej gwiazdki. Od 280 do 367 punktów otrzymujemy dwie gwiazdki, a od 368 do 455 trzy. Dobry wynik zaczyna się od 456 punktów, a najwyższa ilosć gwiazdek od 544.

4.Najważniejsza w ocenie jest ilość spłaconych kredytów.
Mit. Najważniejsza jest twoja terminowość. Im sumienniej trzymasz się określonych terminów spłacanych rat, tym większa ilość gwiazdek. To ile spłaconych kredytów posiadasz znajduje się na drugim miejscu. Trzecim, ważnym elementem, wpływającym na ocenę łączną jest zarządzanie kartą kredytową, a czwartym ilość kredytów o które się ubiegasz.

5. Scoringu nie mogę sprawdzać samodzielnie.
Mit. Swój scoring możesz sprawdzić na oficjalnej stronie BIKu (www.bik.pl), po wcześniejszej rejestracji i wybraniu odpowiedniego dla siebie konta. Zwróć uwagę na dostępne możliwości, bowiem wraz ze wzrostem możliwości rośnie również cena.

Znajdź najlepszą darmową pożyczkę w Polsce

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.