Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Kalkulator OC

adult automotive blur car 13861

Jak używać OC kalkulator?

Obecnie w Polsce znaczny procent społeczności jest szczęśliwym posiadaczem samochodu. Zdarza się, że na jednego mieszkańca przypada nawet więcej niż jeden pojazd. Co więcej, dla wielu młodych rodaków to właśnie pierwszy samochód staje się wyzwaniem finansowym, którego są chętni podjąć.

Oprócz ogromnych i niewątpliwych zalet, wynikających z posiadania samochodu jest też garść wad, które najczęściej wynikają z kwestii finansowych. Oprócz corocznych kontroli, wymiany płynów, opon i tankowania coraz to droższej benzyny, pojawia się też jeden, znaczący wydatek – ubezpieczenie. Na jego sumę wpływ ma wiele czynników, a ostateczna kwota przyprawić może o ból głowy. Aby wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę powstały tzw. kalkulatory OC.

Na jakiej zasadzie one działają? Jak z nich korzystać i w jaki sposób mogą nam pomóc w podjęciu ostatecznej, najkorzystniejszej decyzji? Czy dotyczą one tylko samochodów?

Co to jest OC?

OC to skrót od ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, zabezpieczającego mienie, które narażone jest na szkodę wyrządzoną komukolwiek, w następstwie czynu niedozwolonego. Co ciekawe, OC obowiązuje również osobę, której kontrahent nie wykonał należnego zobowiązania. Obecnie OC najczęściej kojarzone jest z samochodem, co nijako określiliśmy na wstępie tego materiału.

Obecnie, OC dzieli się na dwie kategorie: obowiązkowe i dobrowolne. Do tych pierwszych należy np. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej notariuszy, a do drugich – odpowiedzialności cywilnej osób prowadzących strzeżone parkingi samochodowe.
Warto jednak nadmienić, iż opisywane kalkulatory online dotyczą przede wszystkim wyliczeń, wynikających z koniecznego, corocznego opłacania ubezpieczenia samochodowego OC, o którym nieco więcej piszemy poniżej.

Uwaga! Pamiętaj, że OC nie jest równoznaczne z AC (tzw. autocasco). To drugie jest formą dobrowolnego ubezpieczenia pojazdów mechanicznych (np. motocykli) od tzw. zdarzeń losowych. Najczęściej wykupujemy je, gdy chcemy ubezpieczyć samochód od zniszczeń czy kradzieży. Wartość ubezpieczenia OC + AC jest większa niż samego ubezpieczenia OC.

Jak działają kalkulatory OC?

Kalkulatory OC umożliwiają wyliczenie składek OC – w jednym miejscu, z kanapy własnego domu. Co więcej, ich działanie jest bliźniaczo podobne do innych kalkulatorów, służących wyliczeniom np. wynagrodzeń.

Zasada jego działania jest prosta: po podaniu przez ciebie niezbędnych, konkretnych danych, kalkulator OC wylicza konkretne wartości, na podstawie określonego algorytmu. Na skutek tego jesteś w stanie określić czy dana oferta jest dla ciebie atrakcyjna i wyróżnia się na tle konkurencji. Ważne zatem jest, aby podawać w formularzu prawdziwe dane, otrzymane po rozmowie z np. przedstawicielem danej firmy i z dokumentacją pojazdu w dłoni.

W tym celu będziesz musiał podać kilka danych. Wśród nich wyróżnia się:

 • rok produkcji, markę, model, rodzaj paliwa i pojemność silnika twojego pojazdu,
 • sposób wykorzystywania samochodu (czy używasz go prywatnie, czy jest to pojazd służbowy?),
 • obecny oraz deklarowany przebieg,
 • kraj pochodzenia oraz datę pierwszej rejestracji,
 • numer rejestracyjny,
 • liczba drzwi,
 • pochodzenie samochodu (czy był sprowadzany z zagranicy?,)
 • typ nadwozia,
 • rodzaj i ilość zabezpieczeń antykradzieżowych,
 • miejsce parkowania – parking prywatny i chroniony czy brak parkingu,
 • czy samochodem będą przewożone dzieci (jeśli tak, to jak często?) – ma to znaczenie, ponieważ ubezpieczyciele wychodzą z założenia, że rodzice są bardziej odpowiedzialni i jeżdżą ostrożniej niż osoby samotne i bezdzietne,
 • w drugim kroku konieczne jest podanie danych dotyczących właściciela np. wieku, stanu cywilnego, a nierzadko również zawodu czy historii dotychczasowych współprac z innymi ubezpieczycielami.

Posłużmy się zatem przykładem, który pozwoli nam określić działania kalkulatora OC. Aby poznać dokładną wycenę, należy podać min. takie informacje jak: Audi 100, z 1994 roku, posiadający 4 drzwi, będący w benzynie i z pojemnością silnika 2.0, zaparkowany na ulicy, z autoalarmem i posiadanym niewielkim przebiegiem (np. 60 tysięcy), a jego pierwszy właściciel ukończył 26 rok życia. Tak duża garść informacji pozwoli już uściślić i wytypować garść ofert na rynku.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatorów OC?

Najprościej mówiąc – ze względu na wygodę i bezpieczeństwo w podejmowanych decyzjach finansowych. Wpisanie kilku informacji pozwoli nam wyłonić najkorzystniejsze oferty na tle ogromnej konkurencji, w całej branży. Siedząc na kanapie, w dom, wstępnie wyłonimy garść firm, z którymi dalsze rozmowy przebiegają znacznie szybciej i sprawniej. Oczywistym jest również, że taka forma pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie – jest to szczególnie istotne, jeśli planujemy również zakupić tzw. AC. Korzystanie z kalkulatorów jest również całkowicie bezpłatne.

Znajdź najlepszą darmową pożyczkę w Polsce

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.