Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Skąd pozyskać finansowanie dla małej firmy?

banksecrets scaled 1

Uzyskanie finansowania dla małej firmy może być trudnym wyzwaniem. Trudne czasy finansowe sprawiły, że banki są bardziej nieufne w pożyczaniu pieniędzy, zwłaszcza nowym firmom, które nie mają żadnej historii. W rezultacie może być konieczne rozważenie kilku opcji, aby uzyskać potrzebne pieniądze, niezależnie od tego, czy chcesz rozpocząć działalność, czy potrzebujesz dodatkowego finansowania dla istniejącego już przedsiębiorstwa. Możliwości jest kilka. Możesz pożyczyć pieniądze od banku, skorzystać z ofert pożyczkowych firm internetowych, uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej a w ostateczności pozostaje pożyczka bez bik (należy ją jednak szybko spłacić).

Znaczenie

Możliwość uzyskania odpowiedniego finansowania może być krytycznym czynnikiem dla powodzenia i sukcesu Twojej firmy. Według najnowszych badań przeprowadzonych przez serwis Money.pl, czynniki, które należy wziąć pod uwagę, obejmują:

  • Określenie konkretnych zastosowań, do których potrzebujesz pieniędzy.
  • Czy Twoja firma ma charakter sezonowy lub cykliczny.
  • Czy planujesz rozwijać się w obrębie następnych kilku lat. 
  • Stworzenie pisemnego biznesplanu pomoże Ci określić potrzeby finansowe Twojej firmy.

Rodzaje

Powszechne rodzaje finansowania obejmują kredyty bankowe, pozyskiwanie dotacji z Unii Europejskiej, otrzymywanie środków od inwestora (venture capital) lub pożyczki od znajomych i członków rodziny. Być może będziesz musiał zabiegać o fundusze ze wszystkich tych źródeł, aby uzyskać potrzebną kwotę. Możesz także skorzystać z oszczędności osobistych lub nawet wziąć drugi kredyt hipoteczny na swój dom – raczej pod jego zastaw.

Korzyści

Każdy rodzaj finansowania oferuje określone korzyści. Na przykład pieniądze z dotacji, fundusze venture capital i własne pieniądze nie muszą być spłacane, więc nie zaciągniesz dodatkowego zadłużenia. Jeśli pożyczasz od rodziny i przyjaciół, możesz otrzymać niskie oprocentowanie, a także dużą elastyczność w terminach płatności. Jeśli pożyczasz w banku, unikasz używania własnych pieniędzy i niezręczności, która może wynikać ze zwracania się do znajomych, aby poprosić ich o pieniądze.

Rozważania

Jeśli pożyczasz od przyjaciół i rodziny, musisz zastanowić się, co stanie się z waszą relacją, jeśli twój biznes upadnie i nie będziesz mógł ich spłacić. Jeśli nie spłacisz kredytu bankowego, możesz stracić firmę i musisz ogłosić upadłość. Jeśli pracujesz z inwestorami venture capital, gdzie przyjmujesz inwestorów w zamian za udostępnienie im udziałów własnościowych, być może będziesz musiał zrezygnować z części kontroli nad swoją działalnością.

Potencjał

Bez względu na to, jaką metodę finansowania zdecydujesz się zastosować, Twoja zdolność do skutecznej sprzedaży koncepcji biznesowej zwiększy potencjał przy pozyskiwaniu funduszy dla firmy. Czynniki, które pomogą Ci sprzedać Twój pomysł, obejmują solidny biznesplan, umiejętność wykazania potrzeby Twojej firmy na rynku oraz wszelkie udane doświadczenia biznesowe, które miałeś w przeszłości.

Znajdź najlepszą darmową pożyczkę w Polsce

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.