Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Najlepsze konto dla dziecka – ranking

save 1710217 1920

Pierwsze konto oszczędnościowe dla dziecka to niezwykle ważny krok w np. rozwoju jego świadomości i odpowiedzialności. Zakładając je uczymy go bowiem jak ważne jest sumienne planowanie wydatków oraz jak istotne jest, aby poznał wartość pieniądza.

Zanim jednak założymy konto bankowe dla dziecka warto zastanowić się, które z nich jest najatrakcyjniejsze i najbardziej opłacalne. Mając na uwadze wiele wartości i parametrów stworzony został ranking. To dzięki niemu dowiesz się jakie konta dla młodych są warte uwagi. Sprawdź!

Konto w banku dla dziecka – najważniejsze informacje

Zanim przejdziemy do rankingu, zbierzmy najważniejsze informacje odnośnie samych kont bankowych. Jak łatwo się domyśleć, konta dla nieletnich różnią się od kont “zwykłych”, głównie w aspekcie prawnym.

  • Po pierwsze – prowadzenie konta bankowego nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Utrzymanie i jego założenie jest więc całkowicie bezpłatne.
  • Po drugie – wiele banków nie wymaga regularnych wpłat (co jest oczywiste biorąc pod uwagę brak dochodów).
  • Po trzecie – nie wymaga się utrzymywania minimalnej kwoty na rachunku.
  • Po czwarte – konta dla dzieci są również oprocentowane. Co więcej, wartość ta nierzadko przebija stawkę oszczędnością dla osób dorosłych. Warto jednak dodać, że oprocentowanie to zarezerwowane jest dla niższych kwot, do np. 3 tysięcy złotych.

Konta bankowe najczęściej dzielą się na te do 13 lat i po 13 roku życia. Te pierwsze nadal nie są zbyt popularne i banki zdecydowanie częściej kierują swoją ofertę dla drugiej, wskazanej grupy. Wynika to głównie z ograniczeń prawnych, bowiem dziecko poniżej 14 roku życia nie ma zdolności prawnych i nie może zarządzać kontem w sposób samodzielny. Oznacza to, że wszelkie wpłaty i wypłaty reguluje opiekun lub rodzic. Dzieci także nie otrzymują karty do rąk własnych i nie mogą wykonywać płatności bankowością online. Nie mniej jednak ograniczenie to nie jest całkowitą przeszkodą, co udowadnia poniższy ranking.

Top 3 najlepszych kont dla młodych

1. MBank konto dla młodych

Aby założyć konto niezbędne jest posiadanie zgody ze strona opiekuna lub rodzica. Korzystanie z bankomatu oraz założenie konta nie wymaga dodatkowych opłat. Sam bank oferuje możliwość indywidualnego zaprojektowania swojej karty. Co ważne, transakcje wykonywane za granicą również nie pobierają dodatkowych opłat.

Warto również nadmienić, iż założenie konta umożliwia kontakt z bankiem 24/7, a oprócz karty w transakcjach można również używać swojego telefonu. Z punktu widzenia rodzica, warto zauważyć, że aby zastrzec zgubioną lub skradzioną kartę, wystarczy jedynie wykonać odpowiednie kroki w dedykowanej aplikacji mobilnej. Rodzic zatem nie musi udać się do banku w imieniu swojej pociechy.

2. PKO Bank Konto Dziecka

Konto przeznaczone dla dzieci do 13 roku życia. Miesięczna opłata za jego prowadzenie wynosi 0 zł i nie posiada dodatkowych, ukrytych opłat, wynikających z np. korzystania z bankomatu czy wykonywania przelewu.

Co ważne, aby założyć to konto rodzic również musi być klientem PKO Banku. Bezapelacyjnie jego zaletą jest dobra oferta oszczędnościowa oraz dostępność do aplikacji internetowej. W ofercie znajdziemy również program o nazwie Szkolne Kasy oszczędnościowe (dla dzieci szkół podstawowych, od 5 do 13 roku życia) oraz wszelkie, inne Produkty dla Młodzieży (w tym PKO Konto Pierwsze, od 13 do 18 roku życia).

3. Millenium konto 360 Junior

Konto od 14 roku życia, nie wymagające dodatkowych płatności za jego prowadzenie. Jedynym potrąceniem są transakcje wykonywane z bankomatu (od 1 do 5 zł), a miesięczna opłata za kartę wynosi 4 zł. Co ważne – rodzic nie musi posiadać swojego konta w banku Millenium.

Znajdź najlepszą darmową pożyczkę w Polsce

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.