Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Czym zajmuje się kontroler finansowy?

success 2917048 1920

Kontroler finansowy jest coraz częściej zatrudniany i wybierany przez duże firmy. Nic dziwnego, bowiem odpowiednio przeprowadzona kontrola może sprawdzić, ocenić i w ostateczności przyczynić się do poprawnego i sprawniejszego funkcjonowania danego przedsiębiorstwa. Analizy tego typu mają jeden cel – wskazać problemy oraz pomóc w ich rozwiązywaniu. Tak poważna rola wiąże się z rosnącą popularnością owego stanowiska.

Czym dokładnie zajmuje się kontroler finansowy? Ile zarabia? Czego możemy od niego oczekiwać? Chcąc poznać odpowiedź na wszystkie te pytania, zapraszamy do poniższego materiału.

Co robi kontroler finansowy?

Najprościej mówiąc – zajmuje się wszelkimi działaniami, które związane są z pozyskiwaniem informacji na temat finansów przedsiębiorstwa. Jest więc to nieoceniona pomoc kadrze zarządzającej, pozwalająca na zbieranie informacji o pieniądzach zbieranych i wydawanych w danej firmie. Kontrolerzy również przeglądają i oceniają strukturę przedsiębiorstwa, pomagając tworzyć i nanosić zmiany w tym obszarze.

Najważniejsze zadania:

 • planowanie płynności finansowej
 • monitorowanie finansów
 • kontrolowanie finansów
 • przygotowywanie prognoz
 • tworzenie biznesplanów
 • tworzenie planu budżetowego

Wszystkie te czynności i wnioski przedstawione są w postaci raportów oraz zestawień. Ze względu na sumienne analizowanie danych finansowych, rekomenduje się regularną współpracę z księgową firmy.

Obecnie najczęściej kontrolerem staje się dana osoba w firmie, dużo rzadziej stanowisko to przejmuje kontroler z firmy zewnętrznej. Osobę wykwalifikowaną do zajęcia tego stanowiska najczęściej wskazuje dyrektor finansowy.

Kiedy warto zatrudnić kontrolera finansowego?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W gruncie rzeczy na to stanowisko można zatrudnić pracownika niemalże zawsze i w każdej firmie. Najczęściej jednak decydujemy się obsadzić kogoś do tej roli, gdy pojawiają się problemy finansowe.

Biegły rewident zarobki – czyli ile zarobisz stając się kontrolerem finansowym?

Analizując raporty okazuje się, że kontroler finansowy zarabia średnio niecałe 4000 zł netto. Oczywistym jest, że wartość zarobków uzależniona jest od oferty pracy, którą udaje nam się znaleźć. Aby poznać oferty pracy w tym zakresie, a co za tym idzie – dowiedzieć się o zarobkach warto przeszukać dane portale, wpisując np. pwc kariera. Według statystyk na rynku znajdą się także kontrolerzy zarabiający nawet 5000 zł. Co ciekawe, najlepiej zarabiają kontrolerzy zamieszkujący województwa mazowieckie i dolnośląskie. Najgorzej z kolei z województwa lubuskiego i podkarpackiego.

Jakie są wymagania na tym stanowisku?

Oczywiście wraz z wysoką pensją idą w parze wymagania. A te różnią się między sobą, w zależności od pracodawców i profilu kandydatów. Uogólniając i uśredniając wymagania, najczęściej osoba aplikująca na kontrolera musi:

 • posiadać wykształcenie wyższe – najlepiej na kierunkach ekonomicznych
 • posiadać doświadczenie zawodowe
 • posiadać kartę świadczącą o niekaralności
 • mieć zacięcie analityczne
 • znać język obcy – najczęściej angielski
 • umieć pracować w sytuacjach i miejscach stresujących i wymagających szybkich decyzji
 • być samodzielnym i odpowiedzialnym

Poza tym kontroler musi umieć przewidywać i wyciągać wnioski, które w ogólnym zsumowaniu pozwolą rozwiązać problem przedsiębiorstwa. Wszystko to powiązane jest z dokładnością i pomysłowością na uporządkowanie finansów. Oczywistym jest, że tak duża odpowiedzialność wymaga umiejętności pracy pod presją czasu, a także zdolnością organizacji swojej własnej pracy. Dobrze, aby osoba zatrudniona miała wiedzę z zakresu ekonomicznego i finansowego.

Znajdź najlepszą darmową pożyczkę w Polsce

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.