Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Kalkulator leasingowy

car driving keys repair 97079

Kalkulator leasingowy jest niezwykle popularnym, prostym i chętnie używanym narzędziem, pozwalającym na poznanie kosztów leasingu i kredytu. Aby z niego skorzystać wystarczy wprowadzić kilka zmiennych, które najczęściej poznajemy na etapie decydowania i wertowania różnych ofert, które z kolei wręczają nam popularne i wybrane przez nas firmy leasingowe.

Warto w tym elemencie nadmienić, iż kalkulatory leasingowe przedstawiają orientacyjne wartości, które mogą nieznacznie różnić się od rzeczywistej kwoty. Przyczyną różnicy jest nasza indywidualna zdolność kredytowa, WIBOR a także aktualne promocje i oferty specjalne. Traktować więc go powinniśmy jako cenną pomoc, której skala uzależniona jest od np. poprawności wpisanych przez nas danych.

Jak używać kalkulatorów leasingowych?

Korzystając z kalkulatorów należy podać kilka, istotnych liczb. Wśród nich wyróżnia się min. konieczność:

  • wskazania przedmiotu finansowania – leasing samochodowy dotyczyć może zarówno pojazdu osobowego, jak i ciężarowego, maszyn rolniczych, budowlanych i przemysłowych. W wyliczeniu interesującej nas wartości istotne znaczenie ma również model i marka wybranego pojazdu. Tu zależność jest dość oczywista – im nowszy model i droższy pojazd, tym raty leasingu są większe.
  • podania wartości brutto lub netto
  • wskazania liczby rat – najczęściej dla samochodów wynosi od 24 do 84 rat miesięcznych.

Wiele kalkulatorów wymaga także podania takich informacji, jak np. kwota wpłaty własnej, kwota pierwszej raty, wykup wyrażony w procentach. W przypadku wkładu własnego najczęściej mowa o wartości od 1 do 45%. Kwota wykupu z kolei najczęściej przyjmuje wartość od 19% (przy okresie 24 miesięcy) lub 1% w innych okresach. Na koszty leasingu wpływają również wszelkie, dodatkowe koszty wynajmu – w tym koszty serwisowania, ubezpieczenia OC czy AC, które ostatecznie ciężko ująć w formie gotowych kalkulatorów.

Pamiętaj, że poprawność i dokładność wyniku uzależniona jest od tego jak skrupulatnie podejdziesz do wypełniania danego formularza. Im większa dokładność, tym większe prawdopodobieństwo otrzymania wiarygodnego wyniku.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatorów leasingowych?

Narzędzie to należy traktować jako pomoc w podejmowaniu decyzji finansowych i inwestycyjnych. Jest to swoistego rodzaju kalka, pozwalająca nam ocenić atrakcyjność oferty. W przypadku wątpliwości i analizowania różnych firm może jasno określić, która z ofert jest dla nas odpowiedniejsza.
Co więcej, kalkulator pozwala obliczyć miesięczny koszt rat za nowy przedmiot. To dzięki tym danym możemy zaplanować swój budżet, zmniejszając ryzyko długów, czy niespodziewanych wydatków.

Z kalkulatorów korzystać mogą osoby poszukujące pojazdu służbowego lub maszyn, pozwalających na rozwój przedsiębiorstwa. Wyliczenie to wymaga minimalnego nakładu czasu, a wartość otrzymujemy już po kilku minutach. Taka forma jest doskonałym uzupełnieniem porównywarek lub opinii, znalezionych na forach czy w grupach.

Kalkulatory pozwalają również obliczyć leasing zarówno w przypadku pojazdu nowego, jak i używanego. Co więcej, wyliczenie dotyczyć może nie tylko pojazdów osobowych czy ciężarowych, ale również wszelkich innych środków trwałych – maszyn i urządzeń, pojazdów oraz sprzętu rolniczego.

Czym jest leasing?

Leasing jest rodzajem umowy o charakterze cywilnoprawnym. Najprościej mówiąc – wiąże ze sobą dwie strony. Jedną z nich jest osoba finansująca (leasingodawca), która przekazuje drugiej stronie (leasingobiorcy) dany przedmiot – np. samochód. Okres trwania leasingu i liczba rat spłacania danego przedmiotu ustalana jest w umowie, która podpisywana jest przez obie strony.

Rozwiązanie to cieszy się rosnącą popularnością. Leasingobiorca zyskuje w ten sposób narzędzie do realizacji swoich celów, nie angażując w to własnego kapitału. Ponadto, leasing można rozliczyć w formie podatku VAT, a jasne zasady spłacania nie narażają naszych oszczędności.

Obecnie wyróżnia się kilka rodzajów leasingu. Najpopularniejszy jest tzw. leasing operacyjny, który polega na czasowym przekazaniu dobra inwestycyjnego. Inny, nazywany leasingiem kapitałowym, polega na oddaniu rzeczy w użytkowanie, w zamian za raty o określonej wartości. Tu przedmiotem leasingowania nie jest gotówka, a rzecz materialna – chociażby przytaczany powyżej pojazd.

Znajdź najlepszą darmową pożyczkę w Polsce

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.