Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Przelew natychmiastowy – ile kosztuje i jak poprawnie go zrobić?

agenda composition fountain pen 110473

Oczekiwanie na przelew tradycyjny potrafi się dłużyć. Zwłaszcza jeśli dotarcie danej kwoty na czas jest istotne zarówno dla adresata jak i nadawcy. Bywa, że księgowanie przelewu trwa nawet kilka dni, zwłaszcza jeśli wykonany jest tuż przed weekendem. Wykonując bowiem przelew w piątek wieczorem, musimy liczyć się z tym, że czas księgowania datowany jest na poniedziałek rano.

Czas oczekiwania to wypadkowa kilku czynników – rodzaju banku, liczby sesji i godziny wykonywania zlecenia. Co jednak, gdy każda minuta ma znaczenie? Czy jest jakiś sposób, aby proces doręczania naszych pieniędzy był szybszy? Czy ta opcja jest kosztowna i w pełni się opłaca? Odpowiedzi na te pytania zawieramy poniżej.

Czym jest przelew natychmiastowy?

Tu z pomocą przyjść może tzw. przelew natychmiastowy. Jak sama nazwa wskazuje – jest to przelew, wykonywany z myślą o niezwykle szybkim i sprawniejszym procesie. Alternatywa dla standardowych przelewów przez internet, których celem jest dotarcie do odbiorcy nawet w przeciągu kilku minut. Najczęściej stosowany jest w przypadku płatności bankowych, regulowania rachunków lub nagłych wydatków, wymagających natychmiastowego działania. Cena takiego przelewu zależy od banku, a koszty dodatkowe znajdziemy w dokładnych informacjach zawartych na danej stronie banku (np. przelew natychmiastowy PKO).

Kiedy warto skorzystać z opcji przelewu natychmiastowego?

Jak łatwo się domyśleć – przelew natychmiastowy jest przydatny, gdy zapomnieliśmy o zbliżającym się terminie. Jeśli więc zależy ci na czasie i chcesz dostarczyć daną kwotę w sposób natychmiastowy – ta opcja jest wprost stworzona dla ciebie. Poza tą znaną okolicznością, pamiętaj, że możesz wykonać przelew przyspieszony gdy:

  • potrzebujesz przelać natychmiastową kwotę na konto swojego członka rodziny
  • gdy zależy ci na szybkim procesie realizacji zamówienia lub dostarczenia produktu
  • gdy zbliża się termin spłaty raty, chwilówki lub kredytu

Jak wykonać przelew natychmiastowy? Krok po kroku

Poniżej przedstawiamy proces krok-po-kroku, który pozwoli wykonać przelew natychmiastowy.

  1. Zaloguj się do swojej bankowości elektronicznej – użyj loginu i hasła, które ustaliłeś podczas zakładania konta. Wybierz opcję wykonania przelewu, tak jakbyś wybierał przelew tradycyjny.
  2. Wypełnij formularz – podaj dane odbiorcy, imię, nazwisko, nadaj tytuł oraz wyznacz kwotę. Sprawdź dane, łącznie z numerem konta.
  3. W wyborze opcji wykonania przelewu, wybierz ten o charakterze natychmiastowym. Sprawdź ponownie poprawność danych. Zatwierdź wszystkie informacje za pomocą kodu autoryzacyjnego, który otrzymasz w postaci SMS. Po wpisaniu ciągu cyfr zatwierdź przelew.

Ewentualne koszty dodatkowe, które zostaną naliczone w związku z wybraniem tej opcji, wyświetlą się w łącznym podsumowaniu kwoty, wykonywanego przelewu. Jeśli taka opcja nie widnieje w procesie wypełniania zlecenia, być może twój bank nie posiada takowej opcji.

Koszty przelewów natychmiastowych oscylują od 0 do nawet 10 zł – jednakże średnie koszty, obowiązujące najczęściej w popularnych bankach w Polsce, wynoszą 5 zł. Większość przelewów wewnętrznych – tzn wykonywanych w ramach jednego banku, nie są dodatkowo płatne oraz docierają równie szybko co te natychmiastowe. Jeśli więc adresat posiada konto w tym samym banku co nadawca, szansa na otrzymanie przelewu w przeciągu kilkunastu minut jest dużo większa.

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.