Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Profil Zaufany: co to jest i jak go założyć?

keyboard 621830 1920

Wraz z rozwojem technologii oraz automatyzacją wszystkich procesów, powstał również tzw. Profil Zaufany. Jego celem było przede wszystkim usprawnić działania urzędów, stwarzając jednocześnie dogodne warunki dla każdego obywatela. Jak założyć profil zaufany? Jakie przywileje za sobą niesie? Czym jest w ogóle Epuap profil zaufany i czy każdy z nas może go założyć? Odpowiedzmy na wszystkie te pytania w materiale poniżej.

Co to jest Profil Zaufany?

Jest to specjalne, darmowe narzędzie, umożliwiające potwierdzanie naszej tożsamości w internecie. Dzięki niemu także składamy zaufany podpis. Tak prosty mechanizm umożliwia nam realizowanie pism urzędowych, bez konieczności wizyt w urzędach i placówkach pocztowych. Mechanizm ten ma za zadanie usprawnić procesy, jednocześnie minimalizując kolejki przy urzędowych okienkach. Profil zaufany wykorzystywany jest często przy składaniu podań, skarg lub odwołań, zastępując tradycyjny podpis, który składany jest personalnie.

Jasno więc można wskazać, iż:

  • Profil Zaufany ma skutki prawne i działa analogicznie co nasz odręczny podpis, przez 3 lata od założenia
  • Każdy obywatel Polski może posiadać swój własny Profil Zaufany

Czy warto założyć swój Profil Zaufany?

To oczywiście indywidualna sprawa każdego z nas, stanowiąca o wygodzie i oszczędności czasu. Po pierwsze – ty sam decydujesz kiedy masz możliwość złożyć dany dokument do urzędu, nie tracą czasu na dojazd i stanie w kolejce. Po drugie – zyskujesz dostęp do wielu administracyjnych placówek administracji publicznej, dzięki czemu możesz załatwić wiele ważnych spraw prawnych zarówno w swoim mieście jak i w całym kraju. Po trzecie – załatwiasz wiele spraw z kanapy, mając pewność o poprawnym wypełnieniu dokumentów.

Co załatwisz dzięki Profili Zaufanemu?

Najłatwiej mówiąc – wszystkie kwestie administracyjne, wymagające potwierdzenia naszej tożsamości. Dokładnie mówiąc:

  • wnioski o wydanie dokumentów, takich jak dokument tożsamości
  • sprawdzisz punkty karne
  • złożyć wniosek o świadczenie 500 plus
  • złożysz deklaracje podatkowe
  • wyślesz pismo do podmiotu publicznego
  • złożysz wnioski

Jak założyć swój Profil Zaufany?

Profil zaufany możesz założyć w serwisach bankowych. Profil Zaufany logowanie odbywa się dopiero po założeniu swojego indywidualnego konta, do którego wykorzystać możesz min. ING Bank Śląski, Inteligo, mBank czy PKO BP. Dokładną listę banków poznasz na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Założenie profilu za pośrednictwem bankowości elektronicznej jest niezwykle proste i szybkie. Sposób założenia jest indywidualny dla każdego banku, dlatego zachęcamy do przeczytania instrukcji na stronach internetowych dedykowanej bankowości.

Drugim sposobem jest założenie profilu poprzez serwis pz.gov.pl. Ten sposób jest jednak bardziej złożony i trwa dłużej, wymagając potwierdzenia swojej tożsamości w punktach potwierdzających. Dokładną lokalizację takich placówek w swoim mieście znajdziesz ponownie na stronie pz.gov.pl.

Na jakich serwisach wykorzystasz swój Profil Zaufany?

Wiele urzędowych stron wykorzystuje weryfikację w postaci Profilu Zaufanego. Wśród nich wyróżnić należy min. obywatel.gov.pl; zus.pl; ePUAP.gov.pl czy portale podatkowe. Dzięki Profilowi z powodzeniem możemy się także logować do serwisu gov.pl, zatwierdzając przy tym rozliczenie podatkowe, bez konieczności wpisywania danych z poprzednich rozliczeń PIT.

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.