Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Podanie o podwyżkę – wzór i uzasadnienie wniosku

office 594132 1920

Wiele miesięcy ciężkiej pracy, ogrom rosnących obowiązków i rozwój osobisty niesie za sobą chęć dodatkowej gratyfikacji. Prośba o podwyżkę często związana jest ze stresem, niepewnością i oporami, wynikającymi z obawy o reakcję przełożonego. W tym celu bardzo często rezygnujemy z rozmowy, na poczet napisania dokumentu wnioskującego o dodatkową gotówkę. Jak napisać podanie o podwyżkę, aby siłą argumentów przekonać do swoich racji? Co warto zawrzeć, aby dokument mógł zostać wcielony w życie?

Przedstawiamy kilka prostych porad, dla tych, którzy walczą o dodatkowy przychód! Sprawdź!

1) Pamiętaj o najważniejszych informacjach

Podstawową kwestią w przygotowanym dokumencie jest jego poprawna struktura oraz najważniejsze informacje dotyczące dwóch, zainteresowanych stron. W tym celu, oprócz dobranych i przekonywujących argumentów, tworząc podanie o podwyżkę wzór, umieścić musisz takie dane jak:

 • nazwę miejscowości, w której sporządzono dokument i datę złożenia dokumentu
 • imię, nazwisko i stanowisko pracownika – w tym przypadku twoje
 • imię i nazwisko przełożonego
 • dane firmy
 • tytuł (np. “Podanie o podwyżkę wynagrodzenia” lub “Wniosek o podwyżkę wynagrodzenia za rok X”)
 • argumenty uzasadniające prośbę o podwyżkę – co oczywiście jest kluczowym elementem w obiektywnym procesie decyzyjnym
 • odręczny podpis osoby zgłaszającej wniosek

2) Podanie o podwyżkę argumenty

Argumenty to kluczowy element w przygotowanym wniosku. Istotne jest, aby były one maksymalnie rzeczowe i konkretne, bez emocjonalnego podtekstu i pretensji. Najłatwiej i najlepiej opierać się na faktach – danych, konkretnych sytuacjach, namacalnych rezultatach. Wśród argumentów możesz zawrzeć i opisać aspekty takie jak:

 • większa odpowiedzialność i większy zakres obowiązków – przedstaw jak zmieniło się twoje stanowisko, ile dodatkowych rzeczy robisz i jak wiele wiedzy i czasu wymagają te zajęcia
 • posiadasz więcej kwalifikacji i doświadczenia niż inni współpracownicy na tym stanowisku
 • uzyskałeś awans poziomy, który nie pociągnął za sobą zmiany wynagrodzenia
 • posiadasz staż w firmie – lojalność powinna być nagradzana, a jednym z motywatorów zewnętrznych jest właśnie twoja pensja
 • posiadasz oryginalne kompetencje, które są kluczowe w rozwoju firmy i nikt z zespołu nie może cię w danym elemencie zastąpić – to najsolidniejszy argument, przedstawiający twoją wartość dla firmy. Jeśli więc zrobiłeś w ostatnim czasie kurs lub odbyłeś szkolenie – przedstaw je w formie znaczącego argumentu

3) Wybierz odpowiedni czas na firmy

Prawda jest taka, że nie każdy czas w roku jest odpowiedni na zgłaszanie takich wniosków. Tu mechanizm jest prosty – przychylna sytuacja finansowa w firmie zwiększa szansa na uzyskanie podwyżki. Dlatego też złóż wniosek gdy: firma pozyska nowych kontrahentów, gdy zbliża się koniec roku i powstaje plan budżetowy na następne miesiące, gdy przejmujesz nowe obowiązki po odchodzącym pracownikom lub gdy…. masz inne oferty pracy.

4) Nie atakuj po odmowie

Kluczem w dobrej relacji i odpowiednim rozwiązaniu sprawy jest umiejętne poprowadzenie wniosku od początku do końca. Jeśli otrzymasz odmowę na złożony wnioske – poproś o jego uzasadnienie w formie papierowej. W przypadku zarzutów o brak konkretnych umiejętności, będziesz miał podstawę do tego by prosić o podwyżkę za jakiś czas, gdy te umiejętności posiądziesz. Poproś również swojego pracodawcę o wyznaczenie ci celów na następne 3 miesiące.

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.