Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Odstąpienie od umowy pożyczki w ciągu 14 dni od jej zawarcia. Sprawdź swoje prawa!

pexels photo 175045

Nagłe sytuacje i pochopne decyzje finansowe. Podejmujemy je z konkretną myślą, wiedząc, iż w danej chwili niezwykle prędko potrzebujemy pomocy finansowej. Decyzja zapada, dokument złożyliśmy, wniosek podpisaliśmy. Mijają jednak pierwsze godziny i dni, a nasza decyzja coraz bardziej wydaje się być niewłaściwą. Zadajesz sobie pytania, dotyczące niekorzystnej umowy, wyrywasz sobie włosy i oświadczasz, iż popełniłeś błąd. Spokojnie, jeszcze nic straconego! Według prawa przysługuje ci 14 dniowe prawo do odstąpienia. Sprawdź, jak z niego skorzystać!

Zacznijmy jednak od początku. Jednym z zasadniczych kwestii, zwłaszcza tych związanych z finansami, jest konieczność znajomości swoich praw. Prawda jest taka, iż banki, firmy pożyczkowe, kasy oszczędnościowe i wszelkie firmy udzielające zapożyczeń finansowych swoim konsumentom obciążone są ustawą z dnia 12 maja 2011r. Mówi ona pokrótce iż każdy konsument ma prawo do odstąpienia z umowy pożyczkowej, w ciągu 14 dni od jej zawarcia. Co ważne – decyzja nie musi być w żaden sposób argumentowania, dlatego jeśli jest to związane tylko i wyłącznie z błędną decyzją – spokojnie, nie musisz się z niej tłumaczyć.
Istotne jest jednak, aby zachować maksymalną liczbę, 14 dni, których termin nie jest przekraczalny.

Jak odstąpić – odstąpienie od umowy wzór

W tym elemencie konieczne będzie złożenie specjalnego oświadczenia. Wzory takich dokumentów są powszechnie dostępne, a więc nie musisz tworzyć go na własną rękę. Co ważne, podmiot, który udzielił pożyczki, powinien wręczy taki wzór również swojemu klientowi, ułatwiając tym samym proces odstąpienia. Poszukaj go w dokumentach, które otrzymałeś i podpisywałeś w dniu wyrażania zgody na umowę. Zwróć szczególną uwagę na:

  • nazwę podmiotu – czyli nazwę firmy, która udziela nam pożyczki
  • adres – w tym aspekcie mowa o adresie podmiotu właśnie.

Do podanego, uzupełnionego wzoru, należy dołączyć oświadczenie, a następnie dostarczyć go na wskazany we wniosku adres. Oczywiście, możesz to zrobisz za pomocą poczty polskiej, z uwzględnieniem opcji potwierdzenia odbioru.

Odstąpienie od umowy pożyczki – darmowy wzór do pobrania doc/pdf

Word 2007 1

pdf logo 300x300 1

Co z płatnościami?

Jednym z ważniejszych pytań, jest to, mówiące o należnej płatności. W końcu zrzekanie się z umową zrzeka również obowiązek uiszczania danej opłaty. Ponadto, co oczywiste, zrzekasz się także zaciągniętej kwoty. Co ważne, zwrot musi nastąpić w pełnej kwocie, wraz z odsetkami, naliczonymi przez te kilka dni. W tym elemencie dobrze jest zapytać przedstawiciela, który wyliczy dokładną kwotę i doda ją do łącznej, zaciągniętej sumy. Co ważne – na zwrot pełnej kwoty masz 30 dni od złożenia oświadczenia rezygnacji.
Jeśli termin miesiąca zostanie przekroczony, musisz liczyć się z odrzuceniem Twojego oświadczenia. Oznacza to, iż pożyczka zobowiązuje na podpisanych wcześniej zasadach, a spłata następować musi według ogólnych ustaleń. Dlatego też nie zwlekaj z odstąpieniem – im szybciej tego dokonasz, im szybciej spłacisz zobowiązanie i im szybciej dopniesz rezygnację, tym mniej problemów później będziesz miał. Pamiętaj, iż w tym elemencie najważniejsza jest terminowość.

Gdy jednak uda ci się spłacić kwotę w ciągu 30 dni, pamiętaj, iż jedynym zobowiązaniem dodatkowych jest regulacja oprocentowania naliczonego przez maksimum 14 dni. Wszelkie inne, naliczane opłaty nie mogą zostać uiszczone i nałożone na osobę zaciągająca pożyczkę.

W roli podsumowania, skupmy się zatem na najważniejszych elementach, liczbach i terminach przysługujących w opisywanej sytuacji:

  1.  okres odstąpienia od umowy regulowany jest prawnie i przysługuje ci zawsze
  2.  okres 14 dni, umożliwiających odstąpienie bez podania powodu jest nieprzekraczalny
  3.  wniosek należy wypełnić na podstawie szablonów dostępnych na stronach www, lub na szablonie otrzymanym od pożyczkodawcy
  4.  na oddanie kwoty mamy 30 dni
  5.  kwota powiększona jest o odsetki, naliczone przez czas trwania umowy (czyli przez maksimum 14 dni)
  6. . brak terminowej spłaty w ciągu 30 dni, wiąże się z odrzuceniem odstąpienia
  7.  wniosek wysłać można pocztą oraz złożyć osobiście w placówce
  8.  opóźnienie w kwestii oddania należności może zostać windykowane

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.