Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Najlepsza lokata Maj 2018

shutterstock 648443401 800x530 1

Obecnie powstające, gospodarcze prognozy na rok 2018 wyglądają obiecujące i stabilnie. Chociaż rosnąca inlantacja nie zatrzymuje się i obecnie szacuje się iż osiągnie podobny pułap co rok temu (ok 2,5%) to właśnie teraz jest najlepszy czas na korzystanie z promocyjnych lokat. Czy one są, jakie są najkorzystniejsze ( i czemu), oraz na którą ostatecznie najlepiej postawić, odpowiemy w poniższym artykule.

Lokaty bankowe – czym są?

Jest to rodzaj najpopularniejszych sposobów na deponowanie pieniędzy. Bank, przejmuje nasze pieniądze w tzw. depozyt, na określony czas. Po upływie tego czasu zobowiązuje się do ich wypłacanie, wraz z narastającymi odsetkami. Liczba odsetek różni się, w zależności od wybranej lokaty i banku. Odsetki są czystym zyskiem, wynikającym z lokaty.

Obecnie na rynku jest mnóstwo lokat, różniących się oprocentowaniem i terminami. Możemy więc wybrać lokaty o terminach od kilku dni, do kilku lat. Ich zakładanie może nastąpić zarówno w formie online, jak i w placówkach bankowych. Warto zapamiętać iż wypłata środków przed ustawowym, zapisanym terminem, może skutkować np. utratą uzbieranych przez ten czas odsetek.

Co to jest oprocentowanie lokat?

Jest to swoisty rodzaj dodatku, naliczany w skali roku. Dla przykładu weźmy lokatę, na którą wpłacamy 10 000 złotych. Oprocentowanie jej wynosi 1% co oznacza iż zysk wyniesie 100 zł po 12 miesiącach i odpowiednio mniej po pół roku. Warto dodać iż takie obliczanie nie uwzględnia kapitalizacji ani obciążenia zysku podatkiem od dochodów kapitałowych.

Najkorzystniejsze lokaty bankowe – na jakiej podstawie się je wybiera?

Na miano najkorzystniejszej lokaty zasługują te, które wypadają najlepiej w poniższych kategoriach:

  • dostępność – a więc kwota najmniejszej, należnej kwoty do wpłacenia na lokatę
  • terminowość – a więc możliwe terminy do wypłacenia wartości (pół roku, rok itd)
  • oprocentowanie – zarówno ich wielkość jak i fakt czy są stałe lub zmienne ( im wyższe tym, co oczywiste, lepiej dla lokującego). Średnie, obecne oprocentowanie lokaty to ok 1.3%
  • opłaty i druczki – czyli tzw. haczyki, które utrudniają lub ograniczają korzystanie z lokaty

Lokaty bankowe ranking

Po przeanalizowaniu wszystkich powyższych cech charakterystycznych dla lokat, przedstawiamy top 5 majowych lokat.

Miejsce 1: Nest Lokata Witaj

Oprocentowanie 4%. Przy założeniu lokat wymagane jest również założenie kota bankowego.Oprocentowanie może być naliczane już od 1000zł (do 10 tys). Wniosek o lokatę można złożyć na stronie internetowej, w formie elektronicznej. Kwotę wypłacać można już po 3 miesiącach. Uznana najlepszą lokatą kwartalną, dostępną wśród konkurencji bankowej. Uruchomić ją można nawet po 30 dniach, od założenia konta bankowego w Nest Bank.

Miejsce 2: Idea Bank Lokata Happy

Oprocentowanie 4% przez 2 miesiące. Idealna dla osób z niewielkimi oszczędnościami, głównie dla osób młodych. By z niej skorzystać nie trzeba zakładać konta ROR, ale trzeba być nowym klientem banku Idea. Kwota powinna oscylować w granicach 1000zł – 10 000zł i jej założenie trwa maksymalnie 2 minuty.

Miejsce 3: Idea Bank Lokata Happy PRO

Oprocentowanie 3.5%. Wymagana kwota wpłacanie powinna być od 10 do 25 tysięcy. Takie oprocentowanie klasyfikuje lokatę jako jedną z najlepszych lokat kwartalnych. Nie wymagane jest założenie konta lub posiadanie innych produktów w Idea Banku.

Miejsce 4: Idea Bank Lokata Bezkonkurencyjna

Oprocentowanie 3,2%. Nie wymaga wcześniejszego założenia konta. Stosunkowo wysokie oprocentowanie, również dla stałych obecnych już klientów banku. Istnieje również Lokata Bezkonkurencyjna PRO, która zakłada możliwość wpłacania dużo wyższych kwot, z oprocentowaniem 3.5% i koniecznością założenia konta bankowego. Oba konta można założyć poprzez formularze online.

Miejsce 5: mBank ekonto z Lokatą

Oprocentowane 3.5%, które zostaje naliczone od nawet 1000zł. Wraz z lokatą decydujemy się na otworzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, które powstaje automatycznie, po zaksięgowaniu zadeklarowanej wcześniej kwoty. Założenie takiego konta trwa 5 minut.

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.