Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Kredyt dla zadłużonych – gdzie znaleźć szybką pomoc?

4S 800x450 1

Miano zadłużonej osoby nosi każdy, kto posiada zaciągniętą już pożyczkę lub kredyt i jest na etapie jej regularnego spłacania. Zdarzają się sytuacje losowe, podczas których musimy zaciągnąć kolejne, niezależne zobowiązanie finansowe, które wspomoże nas w innej, ważnej dla nas kwestii. Sytuacja się komplikuje, bowiem nasza zdolność kredytowa znacząco spada, a banki nie patrzą na nasz wniosek tak przychylnie. Czy mamy szansę dostania drugiego kredytu?

Czym jest kredyt dla zadłużonych i czy warto z niego skorzystać?

Kredyt dla zadłużonych – TOP5

 1. Aasa Polska
  Oferuje pożyczkę w wysokości nawet 5 000 zł, rozkładając jej spłatę nawet na okres 2 lat. Proces uzyskania jest łatwy i dostępny poprzez formularze online.
 2. Profi Credit
  Jako jeden z nielicznych udziela pożyczek bez popularnych weryfikacji BIK. Udziela pomocy finansowej nawet do 25 tysięcy złotych (!). Spłata odbywa się w okresie nawet 3 letnim (36 miesięcy), a przy zgłoszeniu nie pobiera dodatkowych opłat.
 3. Hapi Pożyczki
  Udzielane w kwocie od 1 500 z do 7 500 zł. Pożyczki dawane są osobom zadłużonym również z komornikiem. Firma obiecuje pieniądze w ciągu nawet 15 minut. Spłata rozkładana jest na raty.
 4. Provident
  Pożyczka do 15 000 zł. Jej zaciągnięcie odbywa się za pomocą platformy online, a decyzję za/przeciw otrzymamy w przeciągu kilku minut. Odsetki naliczane są dopiero po 1 miesiącu, co oznacza że pierwsze 30 minut jest darmowe.
 5. Filarum
  Pożyczka do 4 000 zł. Spłata odbywa się w ciągu 30 dni, ale kwota poniżej 1000 zł nie wymaga weryfikacji BIK. Pożyczka całkowicie darmowa.

Powyższe opcje dają możliwość zapożyczenia się, pomimo innych, zaciągniętych wcześniej zobowiązań finansowych. Co ciekawsze, pożyczki te dawane są również w przypadku komorników, lub negatywnej historii w Biurze Informacji Kredytowej. Sytuacja ta jest więc idealnym rozwiązaniem, gdy nie tylko mamy zobowiązania, ale przede wszystkim, kiedy nie jesteśmy w stanie się z nich wywiązać. Banki w takich przypadkach rzadko kiedy służą pomocą, nie chcąc ryzykować powierzania pieniędzy osobom zadłużonym i niewiarygodnym.

Obecnie istnieją więc opcje, w postaci:

 • Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych – czyli kredyt spajający wszystkie zobowiązania w jedno, ogólne zobowiązanie finansowe. Jest to opcja wyjątkowo kusząca, bowiem może wiązać się z niższą ratą. Dostanie go jest trudne, ponieważ tu w grę wchodzi nasza zdolność kredytowa, historia klienta w BIK. Aby otrzymać indywidualną ofertę należy wypełnić tzw. wniosek o konsolidację pożyczek i kredytów.
 • Kredyty pozabankowe dla zadłużonych – alternatywa dla osób, chcących zaciągnąć zobowiązania poza instytucjami bankowymi. Pomijają one w decyzji BIK czy KRD. Najczęściej jej zaciągnięcie odbywa się przez internet. Może zatem zostać udzielona: osobom z innymi zadłużeniami (np. pożyczkami), bez weryfikacji, bez względu na procedury windykacyjne,na podstawie okazanego zaświadczenia o dochodach, pomimo negatywnej historii kredytowej

Jakie wady posiada kredyt dla zadłużonych?

Oczywiście, nie wszystko złoto co się święci, a więc taka oferta ma swój zasadniczy minus, mianowicie tzw. wyższy koszt. W porównaniu z innymi ofertami, przedstawionymi osobie bez zadłużeń – ostateczny koszt może być wyższy, a oferta w ostatecznym rozrachunku – mniej korzystna. Jest więc to wyjście ostateczne, które powinniśmy podejmować w tzw. sytuacjach bez wyjścia. Co ważne – procedura komornika nie jest zawieszona i jest etapem nie do uniknięcia. Wzięcie więc chwilowki nie usuwa zobowiązań tej maści i nie rozwiązuje problemu do zera. Jedynym rozwiązaniem jest negocjacja, umożliwiające dogadania się i porozumienie odnośnie spłacania długu. W przypadku śmierci dłużnika przechodzi ona w ręce spadkobierców (np. dzieci), co również powinno zostać wzięte pod uwagę.

W przypadku wątpliwości warto udać się najpierw do instytucji bankowych (które są dużo bezpieczniejsze i bardziej opłacalne), a dopiero potem rozważyć wzięcie chwilówki dla zadłużonych.

Gdzie otrzymamy pożyczki dla zadłużonych?

Zadłużenie to nic przyjemnego. Długi rosną, a my nie jesteśmy w stanie pokrywać ich całkowicie z naszych dochodów. W takiej sytuacji może łatwo dojść do spirali zadłużenia, gdy kolejne pożyczki pokrywamy następnymi, a tym samym pogarszamy swoją sytuację finansową. Niestety, większość instytucji pożyczkowych odmówi nam pożyczenia pieniędzy, ale nie oznacza to, że wszystkie z nich wydadzą decyzję negatywną.

Na długi narażony jest praktycznie każdy z nas, nawet ci, którzy obecnie nie mają żadnych problemów finansowych. Często wystarczy tylko utrata pracy, problemy rodzinne czy choroba, aby pojawiło się zadłużenie. Dlatego powinniśmy zawsze pamiętać o tym, by regularnie oszczędzać na czarną godzinę. Co jednak wtedy, gdy już teraz mamy długi odnotowane w bazach dłużników i potrzebujemy dodatkowej gotówki?

Firmy pozabankowe łagodniejsze dla dłużników

Gdy będziemy chcieli zwrócić się z wnioskiem o pożyczkę do banku, spotkamy się z odmową. Banki bardzo skrupulatnie sprawdzają swoich klientów w bazach dłużników, proszą o przekazanie dokumentacji potwierdzającej dochody, dlatego w sytuacji, gdy odkryją, że mamy długi, nie otrzymamy zgody na pożyczkę. Sytuacja z kolei wygląda inaczej w firmach pozabankowych, które w sposób bardziej liberalny podchodzą do swoich klientów.

Oczywiście, nie każda firma pozabankowa będzie gotowa do przekazania nam pieniędzy, gdy mamy długi. Dlatego w poszukiwaniu odpowiedniej pożyczki dla zadłużonych powinniśmy zapoznać się z różnymi ofertami. Pamiętajmy przy tym, że pożyczka dla osób bez wiarygodności kredytowej, czyli z obecnymi lub dawnymi długami odnotowanymi w bazach, będzie kosztowała nas więcej.

Pożyczkę dla zadłużonych otrzymamy też przez internet

Po pożyczkę dla zadłużonych możemy udać się do placówki stacjonarnej, ale również będziemy mogli uzyskać ją on-line. To znacznie wygodniejsze rozwiązanie, gdy nie mamy w okolicy żadnej placówki lub po prostu zależy nam na komforcie.

W celu uzyskania pożyczki będziemy musieli na początku założyć swoje konto klienta. Możemy zrobić to w kilka chwil. Przy rejestracji podajemy własne dane osobowe i adresowe, a także inne wymagane informacje. Potem możemy wybrać sumę oraz okres spłaty pożyczki, które najbardziej nas interesują. Potem wypisujemy wniosek pożyczkowy i przechodzimy przez specjalną procedurę weryfikacji. Polega on najczęściej na wykonaniu przelewu z własnego konta bankowego na sumę 1 grosza czy 1 złotego. Także weryfikacja odbyć może się telefonicznie.

Po przekazaniu wniosku on-line następuje jego rozpatrzenie. Najczęściej zajmuje ono kilka minut, ale tylko w godzinach pracy firmy pożyczkowej. Gdy otrzymamy decyzję pozytywną, pieniądze możemy mieć u siebie nawet w ciągu tego samego dnia.

Pożyczaj odpowiedzialnie!

Zawsze przed wzięciem pożyczki dla zadłużonych powinniśmy dobrze zastanowić się, czy jest to dla nas dobre posunięcie. Przeanalizujmy dokładnie swoją sytuację finansową, sprawdźmy, czy możemy pozwolić sobie na dodatkowy wydatek w naszym budżecie. Gdy nie spłacimy kolejnej pożyczki, jeszcze bardziej pogorszymy swoją sytuację, a wszystko może zakończyć się windykacją lub zajęciem komorniczym.

Gdy jednak twoja sytuacja finansowa jest dobra, a przeszkodą są długi w przeszłości, które zapisane są w bazach dłużników, w takim przypadku pożyczki dla zadłużonych to dobry wybór. Pamiętajmy jednak o tym, że będą kosztowały nas niemało.

Znajdź najlepszą darmową pożyczkę w Polsce

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.