Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Jakie ubezpieczenie turystyczne kupić?

inspire 2223128 1280 scaled 1

Wakacje to dla wielu idealna okazja do odpoczynku i oderwania od codzienności. Wyjeżdżając na upragnione wczasy chcemy spędzić spokojny czas w gronie najbliższej rodziny, słońca, aktywności i bezproblemowego powrotu do domu. Niestety – wiele naszych planów uzależnionych jest od czynników od nas niezależnych, a nierzadko urlop okazuje się być fiaskiem. Problemy z zakwaterowaniem, sytuacje losowe, wypadki albo kradzież bagażu to tylko jedne z licznych wydarzeń, które mogą zdarzyć się podczas podróży. Z myślą o tych wszystkich, nieplanowanych i nieprzyjemnych zdarzeniach powstały ubezpieczenia turystyczne. Czym się kierować podczas ich wybierania? Na jakie elementy zwrócić uwagę i jak wygląda ubezpieczenie podróżne w przypadku wakacji z biurem turystycznym? Sprawdźmy!

Czym są ubezpieczenia podróżne?

Ubezpieczenie podróży jest rodzajem polisy, która zapewnia ochronę podczas wakacji i wczasów. Kupuje się je zarówno w przypadku zaplanowanych wakacji w kraju, jak i na okoliczność ewentualnego wyjazdu za granicę. Jego rodzaj, zakres i cena uzależniona jest od oczekiwań i rodzaju podróży.

Jeśli wakacje organizujemy z biurem podróży cena ubezpieczenia doliczana jest do łącznej ceny wycieczki. W takich okolicznościach warto poznać zakres ubezpieczenia, bowiem nie zawsze otrzymujemy satysfakcjonującą ofertę, a suma (a więc koszty, które otrzymamy w przypadku nagłej sytuacji), mogą nas rozczarować i w ostateczności – nie opłacić wszystkich, ostatecznych kosztów. Jeśli ubezpieczenie z biura podróży nas nie zadowala, możemy dokupić ubezpieczenie podróży we własnym zakresie – podobnie jak w przypadku samodzielnie organizowanego wyjazdu.

Dodatkowe elementy polisy

Obok podstawowych wartości zawartych w polisie, takich jak ochrona w przypadku wypadku lub uszczerbku na zdrowiu, warto rozszerzyć pakiet o dodatkowe możliwości. Wśród najczęściej pojawiających się wymieniamy:

  • ubezpieczenie dla aktywnych – idealne, jeśli podczas wczasów planujemy wykonać aktywność fizyczną. Wiele sportów oznaczonych łatką podwyższonego ryzyka (lub ekstremalnych) nie znajduje się w pakiecie podstawowym, co jest równoznaczne z odmową pomocy i niewypłaceniem należnej kwoty.
  • klauzula alkoholowa – obejmuje ubezpieczenie na wypadek zdarzenia dokonanego pod wpływem alkoholu (np. gdy doznamy kontuzji na stoku narciarskim po wypiciu grzanego wina). Ubezpieczyciel w takim wypadku ma obowiązek sfinansować nam opiekę medyczną.
  • ubezpieczenie od zgubionego bagażu – czyli ubezpieczenie zapewniające zwrot kosztów, wynikających ze zgubionego/skradzionego bagażu. Oferta ta często nie znajduje się w pakiecie podstawowym.

Zwyżki i zniżki za wiek?

Wybierając swoje ubezpieczenie turystyczne zwróć uwagę na zapis dotyczący wieku ubezpieczającego się. Wiele firm uzależnia swoją ofertę (a tym samym cenę) od wieku klienta. Młode osoby (tj. do 25 roku życia) mogą liczyć na zniżkę, która obniży koszty polisy standardowej. Osoby po 65 roku życia często obarczone są większą składką za ubezpieczenie. Warunki te usprawiedliwiane są faktem, jakoby osoby starsze były bardziej narażone na ewentualne komplikacje zdrowotne.

Ile zapłacę za ubezpieczenie turystyczne?

Ostatnim parametrem, które powinniśmy wziąć pod uwagę, to oczywiście cena polisy. Obecnie w Polsce mamy wiele firm oferujących coraz to atrakcyjniejsze warunki. Jak podają rankingi: znajdziemy na rynku ubezpieczenie, które wyniesie nas około 3 zł za dzień. Oczywiście obliczenie średniej i wartości minimalnych oraz maksymalnych jest niemożliwe, ponieważ cena to wypadkowa wielu, znaczących elementów. W tym celu dobrze jest skorzystać z kalkulatorów online, które segregują i podają nam najatrakcyjniejsze możliwości. W przypadku pytań zaleca się bezpośrednie kontaktowanie z biurem ubezpieczeniowym.

Pamiętaj jednak, aby cena nie była jedynym determinantem twojej decyzji. Dokładnie przeanalizuj możliwości, oferty, zakres ubezpieczenia i w ostateczności sumę, którą otrzymasz.

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.