Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Doradca kredytowy – czy warto skorzystać z jego usług?

consulting 4405260 1920 scaled 1

Zaciągnięcie kredytu jest nie lada wyzwaniem. Między innymi dlatego, że zanim pożyczymy konkretną kwotę na realizację swoich celów, musimy przejrzeć szereg ofert. Docelowo chcemy wyróżnić tylko te, które nie spełniają naszych oczekiwań, odrzucając firmy proponujące nam mało atrakcyjne warunki. Stos możliwość i nadciągające z różnych stron propozycje mogą przyprawić nas o zawrót głowy. Które kredyty są opłacalne? Na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania? Czy faktycznie bać się drobnych kruczków? Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową?

Z myślą o tych, często powtarzających się, pytaniach coraz częściej udajemy się do doradcy kredytowego. Tylko… czy zawsze warto skorzystać z jego usług?

Kim jest doradca kredytowy?

Doradca – lub inaczej pośrednik finansowy – pomaga klientom, którzy starają się o kredyt lub wybrany produkt bankowy. Jest więc to forma łącznika pomiędzy instytucją/bankiem, a klientem zainteresowany usługami finansowymi.

Od kilku lat pośrednik kredytowy cieszy się dużym zainteresowaniem – głównie przez coraz chętniej zaciągane zobowiązania i naprawdę szeroki wybór różnych usług na polskim rynku. Wraz z tym w parze idą coraz to nowsze i bardziej restrykcyjne procedury, które utrudniają proces formalny, przyczyniając się do uporczywego starania o pomoc finansową na realizację celu.

Ostatecznie więc zadanie doradcy sprowadza się do wybrania najbardziej korzystnej, najatrakcyjniejszej i najbardziej opłacalnej oferty z dostępnych na rynku możliwości – zarówno wśród wszystkich instytucji finansowych, jak i wyłącznie na rynku bankowym.

Obecnie na rynku spotykamy zarówno dedykowane firmy, działające na rzecz banków, jak i samodzielnych specjalistów (takich jak np. doradca kredytowy Warszawa).

Pierwsza wizyta

Przygotowując się do pierwszego spotkania z doradcą, musisz pamiętać, że jego zadaniem jest przede wszystkim wysłuchanie twoich potrzeb, a następnie znalezienie oferty, która najdokładniej na te potrzeby odpowie.

Pierwsze spotkanie sprowadza się do rozmowy i odpowiedzi na pytania o dochody, o cel, o najważniejsze wartości kredytu.

Podczas pierwszej rozmowy doradca ocenia wstępnie sytuację finansową klienta i podejmuje decyzje o słuszności przyznawania Wnioskodawcy danego produktu (wcześniej poleconego przez doradcę).

Czy warto skorzystać z usług doradcy?

Oczywiście o opłacalności tej usługi decydują głównie nasze indywidualne potrzeby. Jeśli wizja samodzielnego poszukiwania i przeszukiwania ofert finansowych wydaje się być zbyt trudna i skomplikowana – opcja doradcy finansowego może okazać się wyjątkowo trafna. Zwłaszcza, jeśli nie posiadamy wystarczającej wiedzy z zakresu kredytów, bankowego scoringu i wymagań. Opcję tą powinieneś wziąć pod uwagę, gdy:

  • obawiasz się, że nie dasz rady z wypełnieniem formalności,
  • jeśli brakuje ci czasu na rzetelne poszukiwanie ofert,
  • gdy chcesz wyjaśnić kwestie związane z umową kredytową,
  • gdy zależy ci na znalezieniu najlepszej opcji.

Jeśli zaś masz sporą wiedzę odnośnie mechanizmów bankowych, dysponujesz wolnym czasem i możliwość samodzielnego poszukiwania ofert – z pewnością poradzisz sobie sam, a pomoc specjalisty okaże się być zbędna.

Pamiętaj również, że każdy doradca ma inne cele, inny system pracy i inne umiejętności. Warto więc wybrać takiego, który realnie będzie chciał pomóc ci w znalezieniu najlepszej oferty. Posłuż się więc rekomendacjami, znalezionymi opiniami i pierwszym wrażeniem. Biorąc pod uwagę, że pierwsze spotkanie jest darmowe, warto skorzystać z tej możliwości, aby upewnić się czy ewentualna współpraca spełni twoje oczekiwania. Dopiero po tym kroku zostanie ustalona kwota wynagrodzenia – wynosząca najczęściej 4% od podpisanej oferty.

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.