Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Darmowe konto bankowe – jak je zdobyć?

coins 361488 1280

W dobie coraz to nowych ofert, banki próbują wyróżnić się na tle konkurencji. Jednym ze sposobów jest możliwość założenia darmowego konta, który nie wiąże się z dodatkowymi opłatami, wynikającymi z np. jego prowadzenia. Czy darmowe konta faktycznie istnieją? Jaki bank wybrać i czym się kierować w tej ostatecznej decyzji?

Darmowe konto bankowe – czyli jakie?

Jak sama nazwa wskazuje – darmowe konto nie jest obciążone żadnymi, dodatkowymi opłatami, wynikającymi z założenia, prowadzenia i korzystania z usług i możliwości. Miano darmowego obowiązuje zarówno konto internetowe, jak i konto tradycyjne.

Zakładanie konta darmowego nie różni się od wszelkich innych, kont oferowanych przez największe banki w Polsce. Wnioski składać możemy zarówno w formie papierowej (w wybranej placówce), jak i elektronicznej – na dedykowanej stronie internetowej.

Warunki umowy są uzależnione od wybranego przez nas banku. Mając na uwadze obszerność ofert oraz mnogość firm – przedstawiamy poniżej wybrane, najkorzystniejsze warunki i oferty kont bezpłatnych. Wśród nich zostały wybrane tylko te, które faktycznie opierają i klasyfikują się do miana “bezpłatnego”.

W jaki banku konto darmowe będzie najkorzystniejsze?

1. Nest Bank

Nest Bank oferuje darmowe konto osobiste, bez żadnych konkretnych warunków. O ile sam bank nie cieszy się tak dużą popularnością jak konkurencja, o tyle sama oferta konta bezpłatnego jest jedną z prostszych i bardziej atrakcyjnych dla potencjalnych klientów.

Najprościej mówiąc – konto Nest Banku jest całkowicie darmowe i obejmuje również darmową kartę debetową. Pod tym mianem rozumiemy zatem:

 • 0 zł za konto,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za kartę debetową z paypass

Od grudnia 2019 roku do listy darmowych usług doszła również możliwość korzystania z bankomatów za granicą. Jak czytamy na tabeli opłat, obecnie jedyna odpłatna usługa obowiązuje wydanie drugiej karty płatniczej – kwota ta jest równa 25 zł. Aby założyć darmowe konto w Nest Banku wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, dostępny na stronie internetowej banku.

2.BNP Paribas

Konto zakładane w BNP Paribas ciężko w 100% nazwać darmowym. W tym wypadku mamy do czynienia z pewnymi wytycznymi, których spełnienie zwalnia nas z dodatkowych opłat. Aby więc utrzymać status bezpłatnego, musimy:

 • wykonać 1 płatności kartą w poprzednim miesiącu
 • nie mieć mniej niż 26 lat.

Jednakże, jako iż te warunki są łatwe do spełnienia, a oferta jest wyjątkowo atrakcyjna, warto w swoim rankingu wziąć pod uwagę również ten popularny bank. Poniżej przedstawiamy więcej informacji na jego temat:

 • karta płatnicza Mastercard kosztuje od 0 do 3 zł;
 • bezwarunkowe 0 zł za wypłaty z bankomatów
 • 0 zł – sprawdzenie salda rachunku w wybranym bankomacie;
 • 0 zł – wpłaty we wpłatomatach własnych banku.
 • 0 zł – wszelakie przelewy internetowe
 • 0 zł – kody autoryzacyjne SMS
 • 0 zł – zlecenie stałe (np. za rachunki czy opłaty stałe)
 • 0 zł – polecenie zapłaty (tzw. automatyczne)
 • 5 zł – wypłata z bankomatu za pomocą BLIK

Konto zakłada się również poprzez formularz dostępny online. W tym wypadku jednak koniecznie jest złożenie skanu dowodu – zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Warto wziąć pod uwagę wytyczne co do wielkości i formatu załączników.
Oprócz powyższych ofertę bezpłatnych banków oferuje też min. Santander Bank (tu jednak odpłatne są przelewy wykonywane w oddziale banku, a także wypłaty/wpłaty gotówki) i Alior Bank (gdzie pobierana jest jedynie prowizja za wypłaty w bankomacie oraz opłata za kartę debetową).

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.