Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Czy mogę wziąć pożyczkę będąc zadłużonym u komornika?

purse 3548021 1920 scaled 1

Długi to często wynik nieplanowanych wydatków, nieodpowiedniej poduszki finansowej lub złych i nieprzemyślanych decyzji kredytowych. Branie kolejnych pożyczek powoduje spiralę długu, ale nierzadko jest to jedyny sposób, aby załatać dziurę budżetową i zacząć budować swoje zaplecze finansowe na nowo.

Czy dłużnicy, z wszczętym postępowaniem komorniczym mogą liczyć na pomoc finansową w postaci pożyczek? Czy pożyczki z komornikiem są możliwe – a jeśli tak – to kto może z nich skorzystać?

Zadłużenie u komornika

Windykacja komornicza jest ostatnim krokiem, uznawanym często za absolutną ostateczność, kiedy inne stosowane techniki nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Metoda ta stosowana jest po windykacji polubownej i sądowej, próbując w ten sposób wyegzekwować należyty dług.

Komornik może skorzystać z wszelkich, dopuszczalnych w polskim prawie rozwiązań, które ostatecznie mają doprowadzić do wyegzekwowania zapłaty wierzycielowi. Przebieg sprawy komorniczej jest indywidualny i uzależniony od wielu, różnych czynników. Ostatecznie jednak jest to jedna z trudniejszych sytuacji, jeśli nie posiadamy środków do spłaty należności.

Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem – czy to możliwe?

Obecnie na rynku istnieje szereg firm pozabankowych, oferujących pożyczki bez sprawdzania historii kredytowej w BIK. Oznacza to, że osoby zadłużone nie są skreślane z możliwości zaciągnięcia pożyczki, nawet jeśli dotychczas nie spłaciły wszystkich należności. Podobnie jest w przypadku egzekucji komorniczej, która owszem, utrudnia możliwość zaciągnięcia pożyczki, ale nie przekreśla zupełnie szansy pożyczkobiorcy.

Warto podkreślić, iż pożyczka z komornikiem jest trudną sytuacją dla zarówno kredytobiorcy, jak i kredytodawcy. Kredytobiorca obarczony jest dużym ryzykiem – zły BIK czy prowadzona windykacja komornicza zmniejsza prawdopodobieństwo terminowej spłaty zadłużenia. Ten sygnał ostrzegawczy związany jest z koniecznością dokładnego sprawdzania swoich klientów – co w oczywisty sposób może być dla niego niekorzystne.

To w takich sytuacjach powstały pożyczki wręczane “do ręki”. Dzięki takiej metodzie komornik nie ma możliwości zajęcia środków, a otrzymane pieniądze stają się ostatnią deską ratunku w przypadku narastającego długu lub wpisaniu do bazy BIK.

Firmy decydujące o słuszności pożyczki sprawdzają m.in. zdolność kredytową oraz oceniają:

  • wysokość dochodów,
  • fakt posiadania mieszkania lub konieczności jego wynajmowania,
  • ilość osób na utrzymaniu i innych wydatków,
  • wartość innych pożyczek,
  • wysokość kwoty wolnej od zajęcia komorniczego
  • okoliczność pobierania dodatkowych świadczeń (np. alimentów lub 500+)

Pożyczki bez BIKu i KRD z komornikiem

BIK to skrót od przedsiębiorstwa założonego przez Związek Banków Polskich. Jego zadaniem jest gromadzić, integrować i udostępniać dane dotyczące historii kredytowej klientów banków. Jeśli nasza historia kredytowa jest negatywna – szansa otrzymania kredytu lub pożyczki znacząco spada.

KRD – to Krajowy Rejestr Długów, będącym jednym z biur informacji gospodarczej działających w Polsce. Jego celem jest gromadzenie dane dotyczące sytuacji finansowej zarówno osób prywatnych, czyli konsumentów, jak i przedsiębiorców.

Pożyczkodawcy, którzy nie sprawdzają danych klienta w tych dwóch rejestrach, oferują tzw chwilówki, które nierzadko są jedynym ratunkiem finansowym dla osób zadłużonych. W takim wypadku proces sprawdzania pożyczkobiorców jest zdecydowanie szybszy i pozbawiony powyższych, wspomnianych kroków. Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem może zostać rozłożona na długi okres spłaty – najważniejsze to rzetelnie przedstawić swoją sytuację finansową, bowiem postawa proaktywna jest doceniana zarówno przez windykatorów, jak i firmy pozabankowe.

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.