Skip to main content

Minimalna kwota pożyczki

50 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

1500 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

100 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

3000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

20

Minimalna kwota pożyczki

300 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

20000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Minimalna kwota pożyczki

1000 PLN

Maksymalna kwota pożyczki

10000 PLN

Odsetki

-

Minimalny wiek

18

Bankomaty bez prowizji – które wybrać?

atm 2923515 1280

Urokiem posiadania karty kredytowej jest możliwość dokonywania płatności, bez fizycznego posiadania gotówki. Jest to nie tylko bezpieczniejsze, ale również wygodniejszy sposób na płatności wszelkiej maści. Cóż, nie da się ukryć iż znalezienie bankomatu w mieście nie spotyka się z absolutnie żadnymi trudnościami. Bankomaty są niemalże na każdym rogu, supermarkecie i dużym skrzyżowaniu. Warto jednak dodać iż bankomat bankomatowi nie jest równy. Wiele z nich, po wypłaceniu przez nas pieniędzy potrąca nam tzw. prowizję. Jest ona różna, w zależności od punktu, z której korzystaliśmy. Bywa tak, że jest ona naprawdę niewielka i nawet nie odnotujemy tego uszczerbku na pensji. Problem pojawia się gdy tych transakcji wykonujemy kilkakrotnie w ciągu miesiąca. Czy istnieją więc bankomaty bez prowizji? A jeśli tak, to które wybrać?

Warto tutaj nadmienić iż prowizje za wypłaty bankomatu często zniechęcają użytkowników. Badania przeprowadzone w ostatnich latach wskazują iż ludzie coraz rzadziej korzystają z tej możliwości. Głównie ze względu na rosnące, dodatkowe koszta.

Euronet – czyli…?

Zacznijmy od bankomatu- lidera, który jest chyba najczęściej spotykanym punktem odbioru naszej gotówki. Znajdujemy go zarówno na ulicach, skrzyżowaniach jak i w placówkach czy supermarketach. Statystyki pokazują iż 25% wszystkich bankomatów to właśnie te należące do sieci Euronet. Rodzaje podejmowanych współpracy pozwalają na korzystanie z takich banków bez dodatkowych opłat w postaci prowizji. Jednym słowem – jest to najbardziej opłacalny sposób. Co więcej, w wielu miejscach znajdziemy również wpłatomaty marki Euronet. Oznacza to iż bez dodatkowych opłat możesz wpłacić podaną kwotę na swoje konto, bez użycia konta internetowego. Co więcej, bank ten posiada obsługę zwaną pre-paid, pozwalający na doładowywanie telefonu za pomocą bankomatów właśnie.

PKO BP bankomaty bez prowizji

Bankomaty PKO wypłacają twoje pieniądze za darmo. Jeśli jednak posiadasz tzw. Konto za Zero w innym miejscu niż PKO obejmuje cię prowizja 3%, nie mniejsza niż 5zł. Poza granicami kraju ta kwota rośnie 2krotnie. Bank ten umożliwia wypłaty gotówki na poczcie polskiej, nakazując jednakże zapłatę w kwocie nie mniejszej niż 5 zł.

MBank bankomaty bez prowizji

Posiadacze konta bankowego MBank i karty debetowej mogą korzystać z bankomatów własnych, Euronet, BZ WBK i Planet Cash’ów. Co ważne – bywają kwoty w których nawet we własnym banku (czyli analogiczny bank do posiadanego konta) wymagają dopłaty. Przy wypłacaniu sum powyżej 100zł naliczana jest prowizja ponad 1zł. W pozostałych bankach ten koszt rośnie do 7 zł, a w przypadku bankomatów za granicą – 10zł.

ING bankomaty bez prowizji

Jeśli chodzi o bankomaty należące do banku ING – wypłaty gotówkowe innych banków są jak najbardziej możliwe. Warto tu nadmienić iż wypłata gotówki przy użyciu karty płatniczej, w ramach usługi Cashback są bezpłatne tylko dla tych, którzy posiadają kartę ING.

A co z Planet Cash?

No właśnie. Wyżej wspomnieliśmy już o tzw. bankomacie Planet Cash. Jest to sieć posiadająca zarówno tradycyjne metody wypłacania kwot jak i tzw. wpłatomaty. Znajdziemy je, co jest dość zaskakujące, w takich miejscach jak np. Biedronka czy równie małe supermarkety. Ciekawe jest to iż coraz częściej pojawiają się …w innych bankach. Najczęściej w GetinBanku lub BGŻ BNP Paribas SA. Jest to ciekawy punkt, zrzeszający darmowe wyciąganie kwoty z różnych banków. Obecnie wymienić można 5 z nich – ING, Getin Bank, BGŻ BNP, BPS i Banku Pocztowym.

Podsumowując:

Jeśli chcemy maksymalnie dużo oszczędzić, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie znaleźć analogiczny bankomat do posiadanego konta. Wypłaty powyżej 100zł z własnego banku MBank wymagają zapłaty prowizji. Wszystkie inne, z reguły, są darmowe. Jeśli zaś posiadamy konto w innym banku niż znaleziony na swojej drodze bankomat, wybierajmy wspomniany wyżej Eurobank, lub Alior Bank, który potrąca jedynie 2,50zł.

Brak komentarzy!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.